میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
تجربیاتی از دوستانی که اخیرا به استرالیا مهاجرت کرده اند نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٢/٢۸

سلام دوستان
تو پستهای قبلی راجع به بدرقه دو زوج از دوستامون٬ نوشته بودم. زوج اول٬ بعد ۲ هفته زندگی در یکی از خونه های موقت (temp)٬ در منطقه خوبی خونه اجاره کردند و تقریبا جا به جا شدن.
و زوج دوم بعد از ۲ هفته٬ متاسفانه هنوز خونه پیدا نکردند. به نقل از اونها یه آشنا و یا حساب بانکی پر و پیمون برای یافتن خونه در زمان کوتاه تر٬ خیلی موثره.
مزیت خونه های موقت اینه که میشه با دردسر کمتری و سریع تر اونها رو اجاره کرد و تمام امکانات یه خونه رو داره و براحتی میتونید پخت و پز کنید و حتی این دوستامون اینترنت وایرلس هم گرفته بودن واسه خونه(هفته ای ۱۰ دلار)‌٬ که خیلی خیلی تو سرعتشون برای پیدا کردن خونه و راه انداختن کارهاشون٬ کمک کرد.
این زوج جدید که تو دو هفته ایران رو تر کردند٬ سفازش میکنن که :
قاشق و چنگال گرونه و اگه میخواهید از ایران بیارید. اما ظرف و ظروف٬ همه قیمته میشه پیدا کرد. میگن که اینجا قدم بخ قدم پر از جنسهای چینی که نسبت به ایران خیلی مرغوب ترن.
کفش زنونه خوشگل تو قیمت ۳۰ تا ۴ دلار پیدا نمیشه و بهتره کفش و مخصوصا از نوع رسمی رو از ایران بیارید حتما. چرم خیلی گرونه اونجا. کفش مردونه هم که جای خودش
کت و شلوار هم که ارزونترینش که مرغوب هم نیست٬ ۳۰۰ دلار.
بیشتر مردم لباسهای راحت میپوشن و اصلا در قید لباس نیستند.
سعی کنید زبانتون رو خیلی تقویت کنید.

  نظرات ()
نکاتی در باب اضافه بار پرواز امارات به سیدنی و فریت نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٢/٢٤

دیشب یکی دیگه از دوستای گلمون رو راهی کردیم. آیدا همسر ایلیا با فاصله ۲ هفته تاخیر راهی سیدنی شد با پرواز امارات با توقف در دبی - بانکوک - سیدنی.
شرکت هواپیمایی امارات میزان بار همراه هر مسافر رو ۲۰ کیلو اعلام میکنه. ولی تا ۳۰ کیلو هم ایراد نمیگیره(ایلیا هم وزن چمدونش ۳۰ کیلو بود) و اضافه بار تعلق نمیگیره.
اما دیشب وزن بار آیدا ۳۶ کیلو بود و مسئول تحویل بار امارات گفت که باید هر چمدون یا بسته حداکثر ۳۰ کیاو باشه و باقی بار و اساس ها (حدود ۶ کیلو)٬ باید به چمدون و یا ساک دیگه ای منتقل میشد و علاوه بر اون اضافه بار هم داده میشد برای این ۶ کیلو.
حواستون خیلی جمع باشه که اضافه بار هر کیلو بار حدود ۱۴ هزار تومان بود و بنابراین عاقلانه است که بارهای غیر ضروری رو فریت کرد.
فریت بار :
فریت بار با در دست داشتن بلیط پرواز امکانپذیره. شما میتونید به دو صورت کار فریت رو انجام بدید:
۱- یا شرکتهای مربوطه تماس بگیرید و اونها خودشون به منزل شما مراجعه میکنن و بسته بندی رو انجام میدن و حمل بار به فرودگاه و امور گمرگی و تحویل بار رو انجام میدن و جدا از هزیته های فریت و گمرک یه حق الزحمه چشم گیری دریافت میکنن.
۲-خودتون بارتون رو بسته بندی و در جعبه های ۵ لایه که باید از مرکز کارتون و جعبه که در میدون اعدام هست٬ تهیه و با وانت به فرودگاه حمل کتید و کارهای گمرکی و تحویلش رو که ۱ تا ۲ ساعت طول میکشه٬ انجام بدید. البته قابل به ذکره که در خود فرودگاه و قسمت تحویل بار هم٬ بسته بندی انجام میشه. 

  نظرات ()
  نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٢/۱٠

قرار بود این پست٬ خبر ویزا باشه ولی خوب یه موضوع زودتر اتفاق افتاد و من دوست دارم در مورد اون هم در وبلاگم نوشته باشم.
دیشب با یکی دیگه از دوستای صمیمی و نزدیک هم خداحافظی کردیم و ساعت ۵ صبح امروز راهی سیدنی شد.
ایلیای عزیز سفرت بی خطر. روزهای پر از موفقیت رو برای تو و همسرت آرزو میکنم. آیدای عزیز هم ۱۵ روز دیگه راهیه. قرار شده که همسرش اول بره و کارهای اولیه رو انجام بده.
امروز صبح با وکیلمون تماس گرفتم و ایشون خوشبین بودند که تو یکی دو ماه آینده ویزا میاد. البته هفته بعد هم قرار شد که برامون یه اینکوئری بزنن. امیدوارم کار همه درست شه.

  نظرات ()
سالگرد آیلتس آنکارا نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٢/۸

دوستان پارسال این موقع در پاساژ کاروم آنکارا٬ من و شهرام سر دومین جلسه آیلتس نشسته بودیم. (آخه قبلی رو دو سال قبل داده بودیم و اکسپایر شده بود) یادش به خیر. خیلی استرس داشتیم. اگه نمره نمیاورد شهرام خیلی بد میشد. اما شکر که تک تک باندهاش رو بالای ۶ شد و اورال ۷.
الان ۱۹ ماه و ۵ روز از زمان لاج میگذره. و ما منتظریم.
امیدوارم پست بعدیم خبر ویزا باشه.

  نظرات ()
نوزده ماه هم تموم شد. نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٢/٥

تو هفته گذشته٬ ۲ بار با دفتر وکیلمون تماس گرفتم و متاسفانه موفق به صحبت با ایشون نشدم. علت تماسهام هم پیگیری وضعیت ویزامون بود. آخه ۱۹ ماه از لاج هم گذشت و الان ۲ روز که در ماه بیستم انتظاریم.
با نماینده ایشون هم که اصلا ما رو به خاطر ندارند و اگر هم تماس بگیریم فقط به جمله رو بیان میکنند و اون هم اینه که : یه ایمیل بزنید و وضعیتتون رو برام شرح بدید. آخه کسی نیست که بگه پس شما چیکاره ای که حتی حال نداری پرونده ما رو هم بیرون بکشی.
خلاصه امروز یه ایمیل از وکیلمون داشتیم و ایشون گفته بودند که اگه تا ۱۰ روز دیگه خبری از ویزامون نشد یه یادآوری کنیم و برامون اینکوئری میزنن.
امیدوارم ویزا به موقع بیاد و برنامه ریزی هامون به هم نخورن.
  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب