میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
حساب بانکی در استرالیا نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/۳/٢٩

به نقل از ایلیا از سیدنی
در استرالیا همانطور که میدونید همه خدمات بانکی برای شما هزینه داره.

مثلا استفاده از ATM یه بانک دیگه حتی چک حساب٬ برای شما 2 دلار هزینه داره. بنابراین مهمه که بانکی رو انتخاب

کنید که تعداد دستگاههای ATM اون زیاد باشه.

مثلا بانک ANZ تعداد ATM هاش کمتر از بانک commonwealth هستش.

در ضمن بابت نگهداری پول شما هم ماهانه کارمزد کم میشه. قیمت این کارمزد برای بانک ANZ ٬ 6 دلاره.

تا سر کار نرید نمیتونید credit بگیرید و فقط میتونید VISA debit بگیرید. پس مهمه که حسابتون VISA debit

بده.
حالا بانکی هست که VISA debit میده و مثل commonwealth، حساب پشتیبان سود ده داره. این بانک

Citibank هستش. و از هر ATM ای هم میشه بدون شارژ استفاده کرد. اما عیبش اینه که 2 تا شعبه بیشتر نداره.

این بانک اینترنشناله و میشه همه کارها رو بصورت رایگان با ATM های بانکهای دیگه انجام داد. چک بوک داره و

ویزا. اینم لینکش :
http://www.citibank.com.au/AUGCB/APPS/portal/loadPage.do?tabId=Deposits&path=/prod/det/deposits_citibankplus.htm

اما شک دارم بشه تو این بانک از ایران حساب باز کرد؟

Nab هم ، VISA debit میده. اما اگه بخواهید از ATM های بانکهای دیگه استفاده کنید، باید ماهی 12 دلار شارژ

بدید.

commonwealth ، مثل بانک ملی شعبه و ATM، زیاد داره اما VISA debit نمیده.

سوالات خود را در لینگک زیر مطرح کنید.

http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?t=635&postdays=0&postorder=asc&start=30

  نظرات ()
پاسخ دیاک بعد از 20 ماه و 20 روز انتظار نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/۳/٢۱

از زمان لاج پرونده یعنی 22 سپتامبر 2006 تا به امروز، 20 ماه و 20 روز میگذره.
تا به امروز دو تا اینکوئری به فاصله 3 ماه (اولی در اواخر بهمن و دومی در اواسط اردیبهشت) از طرف وکیلمون به دیاک زده شده و پاسخ هر دو کلی بوده و در هر دو ذکر شده بود که ما در چک امنیتی هستیم.
هفته پیش نگران از اینکه شاید مدرکی از پرونده ناقصه، از وکیلمون خواستیم که با اداره مهاجرت تماس بگیرن و ایشون هم گفتند که وکلا یه ایمیل مخصوص از دیاک دارن که در شرایط ویژه میتونن ارسال کنن و جویای پرونده بشن.
آقای وکیل هم از این ایمیل ویژه استفاده کردند و این هم پاسخی که برای ما هم فوروارد کردند.

Thank you for your enquiry regarding the application of Shahram ******.

 I can advise that at this point there are no further documents
required from him.

We are seeking to finalise his application as soon as possible.  You will
appreciate, however, that all non-citizens applying for visas to enter
Australia are considered on their individual merits and against legal
requirements set out in Australia’s migration legislation.  This often
includes requirements for mandatory health, character and national security
or other checks that are undertaken by other agencies and can take some
time.

The timing for the completion of the checks varies from one case to another
depending on individual circumstances.  Unfortunately, I am unable to
provide you with a definitive timeframe for finalisation of his application
as some cases may take many months to finalise.

Yours sincerely,

Department of Immigration and Citizenship 

  نظرات ()
تغویض پاسپورت در زمان انتظار نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/۳/۳

سلام دوستان

اگه منتظر ویزا هستید و اعتبار پاستون کمتر از ۶ ماهه. حتما برید و برای پاسپورت جدید اقدام کنید.

بعد دریافت پاسپورت جدید :

بعد از تکمیل فرم و اسکن پاسپورت جدید، آنها را برای وکیل و یا کیس آفیسر ایمیل کنید.

  نظرات ()
از استاد نیتیو تا ... نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/۳/۱

سلام دوستان

بعد از امتحان آیلتس(اردیبهشت پارسال)، تصمیم گرفتیم که با زبان در تماس بمونیم و در کلاسهای بحث آزاد یا همون Free Discussion شرکت کنیم. بعد کمی تحقیق در موسسه ایران استرالیا، ثبت نام کردیم و این کلاسها جمعه هر هفته برگزار میشد و همون موقع در این وبلاگ راجع بهش مطلب گذاشتم.

دو ترم اول خیلی خوب بود. اساتید نیتیو(ایرانی هایی بزرگ شده انگلیس) بودند. کیفیت کلاسها از لحاظ نور و دما و تمیزی بالا بود. سطح علمی بچه ها یکدست بود.

اما از ترم سوم اوضاع جور دیگه ای شد. اولا کلاس با فاصله زمانی بیشتری نسبت به قبلی تشکیل شد و ثانیا همه مبتدی و ثالثا یه استاد بی فایده.

ما هم ایران استرالیا رو بوسیدیم و گذاشتیم کنار.

٢ ماه قبل عید یکی از دوستان، یه آقای نیتیو استرالیایی رو به ما معرفی کردند. ما هم که یه گروه ٣ نفره بودیم، تصمیم گرفتیم که در کلاسهای ایشون شرکت کنیم. البته ایشون استاد زبان به اون شکل نیستند ولی شرکت در کلاسهای ایشون به ما کمک کرد که گوشمون رو با لهجه یک نیتیو سازگار کنیم و اطلاعات زیادی در مورد استرالیا بگیریم.

بعد از ٣ ماه، که هم گروهیمون ایران رو با همسرش به مقصد استرالیا ترک کردند، این کلاسها دیگه جذابیتی برای ما نداشتند. آخه فقط من و همسرم شرکت میکردیم و بحث ها تکراری بودند. ما با این دوست عزیز استرالیایی در تماس موندیم ولی در کلاسها شرکت نکردیم و دوست داشتیم تا در گروهی از دوستان مکالمات آزاد رو داشته باشیم.

در راستای اهدافمون،‌دو یا سه هفته پیش بود که شروع کردم به گشتن در اینترنت و روزنامه برای پیدا کردن یه کلاس مکالمه قوی و خوب که آگهی جالبی،‌توجه من رو به خودش جلب کرد.

در این آگهی نوشته شده بود که کلاسهای مکالمه آزاد برای مهاجران استرالیا و منتظرین ویزا با اساتید نیتیو استرالیایی، جهت آشنایی شما با فرهنگ و لهجه و تاریخ و ...

با دیدن این آگهی کلی ذوق کردم و سریع زنگ زدم و اسم خودم و شهرام رو دادم به آقای ... و بعد از کار هم رفتیم حظوری برای مطئن شدن از اینکه اساتید استرالیایی هستند. ایشون هم به ما اطمینان دادند و گفتند که از 10 روز بعد کلاسها شروع میشه و مبلغ هم برای هر فرد برای 40 ساعت 180 هزار تومان و کلاسها هم 14 نفره هستند.

چند روز بعد با ما تماس گرفته شد و گفتند که دیروز یعنی سه شنبه 31 اردیبهشت اولین جلسه کلاسمون هست. ساعت 5 کلاسها شروع میشد و گفتند که ساعت 4 برای ثبت نام اونجا باشیم.

من و شهرام هم اونجا بودیم و با وجود اینکه گفتیم اجازه بدید تا هزینه رو هر جلسه پرداخت کنیم(آخه ممکنه ویزامون بیاد و نتونیم کلاسها رو ادامه بدیم)، ایشون قبول نکردند و ما هم برای اینکه فرصت رو از دست ندیم، قبول کردیم و نفری 50 تومان دادیم تا بقیه رو جلسه بعد پرداخت کنیم.

من یه بار دیگه از نیتیو بودن استاد سوال کردم و ایشون در جواب گفتند استاد شما نیتیو هست و هر دو لهجه بریتیش و استرالیایی رو با شما کار خواهد کرد.بعد سوال من ایشون هم تلفن کرد به استاد و شروع کرد به انگلیسی صحبت کردن و یادآوری اینکه کلاس ساعت 5 شروع میشه.

یه ساعتی طول کشید که کلاس پر شه و جالبه که با در تا از بچه ها هم آشنا دراومدیم. البته آشناهای مجازی بودیم و اونها ما رو شناختند.

ساعت پنج و ربع بود تقریبا که آقای ... اومد و بابت دیر شدن کلاس عذرخواهی کرد و گفت که استاد تشریف آوردند و یه خانوم با تیپ معلم های مدرسه، با مقنعه و مانتو و کفش چینی از اون کرمهای ارزون و یه کیف معلمی، اومدند تو. همون موقغ خورد تو ذوقم. آخه اصلا این خانوم شبیه استرالیایی ها نبود. اما پیش خودم گفتم که حتما بزرگ شده اونجاست و دیدم نهههه. فارسی رو از من بهتر بلده و کلی ضرب المثل فارسی که کار ایرونی هاست. بله یه خانوم ایرانی که اصلا بعید میدونم حتی انگلیس هم رفته باشه. البته لهجش بد نبود. اما اگه یه نفر که کارش فقط تدریس باشه با پشتکار بالا از ایشون بهتر صحبت میکنه. اندازه ارزن هم از استرالیا چیزی نمیدونست.

خلاصه اعتراض هامون شروع شد و من گفتم که به ما گفتند استاد نیتیو استرالیایی داریم و ما رو 180 تیغیدند و اگه میخواستیم استادی مثل شما داشته باشیم با همون 50 تا 60 هزار تومن کارمون راه میفتاد و بقیه هم همراهی کردند و خواستیم که اون آقای ... که یه مشت تحصیلکرده مهاجر رو معطل خودش کرده بود و فکر میکرد تو آموزش هم اینجور کلاهبرداری ها جواب میده، بیاد و جواب بده.

ایشون هم حق به جانب اومد و گفت که دارید زود قضاوت میکنید و شما ها اصلا تشخیص نمیدید که لهجه ها چه فرقی داره و رفت مدرک بین المللیش رو آورد و رو کرد و ...

اما فایده نداشت. آخر همه پولها رو پس گرفتیم و اومدیم بیرون. قبل ترک اون ساختمون که البته یه واحد از یه ساختمون چکش خورده بود و یه بازسازی شده بود و نه آموزشگاه٬ رفتم پیش اون خانومی که جای نیتیو جاش زده بودند و به فارسی معذرت خواهی کردم و گفتم مشکل ما با شما نبود و با این آقاست. ایشون هم که اصلا کل ماجرا بهش برنخورده بود٬ دست کرد تو کیفش و چند تا بیزینس کارتش رو درآورد و داد به من و بقیهتعجبتعجب. از اون کارتهایی که طراحی و چاپ هزارتاش میشه ۳۰۰۰ تومن. دیگه بگیرید مطلب رو که کی رو به جای استاد نیتیو جا زدند. و البته خانوم که دید اوضاع خیطه و اوا کلاس فارسی رو بی لهجه صحبت میکرد٬ شروع کرد به صحبت فارسی با لهجه سبز

یه نتیجه گیری : شاید این مملکت بی حساب و کتاب باشه و بشه کلاه خیلی ها رو برداشت و از جهل مردم بیشترین سوء استفاده رو کرد، اما یادمون باشه که نخواهیم در بحث آموزش و اونم وقتی یه مشت اینکاره با ما روبرو هستند، زیر آبی بریم(ببخشید اگه یه خورده ای با آدبی شد. آخه عصبانی بودم)

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب