میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
نحوه ارسال و انتقال بار نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٥/٢٧

دوستان سلام
ما بارامونو فرستادیم (فرودگاه امام خمینی قسمت باربری٬ نرسیده به قسمت مسافربری دست راست). برای انجام این کار:
1) کارتونهای خیلی محکم انتخاب کنید (مثلا 5 لایه یا کارتون مونیتور)
2) اجناستون رو داخل اون خوب جاسازی و بسته بندی کنید تا آسیبی نبینن. ضمنا اونطرف از شما لیستی از اجناس داخل کارتونها رو می خوان. البته باید کلی باشه و به انگلیسی بنابراین همینطور که بارا رو بسته بندی می کنید صورتبرداری هم کنید (لباس٬ لوازم منزل و ...). البته اگه یه لیست دقیق هم بردارید ضرر نداره.
3) حتما قبل رفتن اونها رو وزن کنید.
....

بقیه رو در فروم مایگرنت هلپ در قسمت زیر دنبال کنید.

http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?t=427&start=60

و همینطور در مورد اینکه آیا استرالیا همونه که تصور میکنید ؟(از دید شهرام)

دوستان سلام
امیدوارم همگی خوب و خوش و سلامت باشین.
دو روزی میشه که ما رسیدیم و به شدت مشغول کارهای اداری اولیه هستیم.
خوشبختانه همه چیز خوب پیش می ره و ما به لطف دوستان بسیار خوبی که داریم هیچ مشکلی تا حال نداشتیم و کارها با نظم پیش می رن.
همونطور که قبلا هم خدمت شما گفتم مسائل و دلایلی می توننن باعث بشن که مهاجرت شما بسیار ساده و مثبت باشه:
1) قبل از اومدن شرایط رو آماده کرده باشین
الف) روحیه شما شرایط دوری از عزیزانتون رو داشته باشه و قاعدتا افراد متاهل یا دوستان نزدیک در اینجا می تونن اثر خیلی مثبتی روی این قضیه داشته باشن.
ب) زبان شما باید خوب و یا عالی باشه وگرنه حتما دچار مشکل در ارتباط با دیگران خواهید شد بنابراین خواهش می کنم روی این قضیه وقت بذارین. با گرفتن معلم خصوصی شده تا شرکت در کلاسهای مختلف. حتی شده جمعه هاتون رو کامل واسه این قضیه بذارین چون اهمیت اون خیلی زیاده. زبان انگلیسی خوب باعث می شه حتی ذر بیان احساساتتون هم دچار مشکل نباشید و همه کارهاتون رو به راحتی پیگیری کنید و .... .
ج) پول کافی با خودتون بیارین تا به خاطر کمبود پول دچار اضطراب و استرس نشین. نبود پول کافی باعث می شه دائم شما قیمت ها رو با ایران مقایسه کنید و حاضر باشین حتی با داشتن سابقه کاری خوب و مرتبط٬ راضی باشین سریعا در یه جایی مشغول به کار بشین ولو با یه حقوق کم.
2) حتما قبل اومدن با دوستان و آشناهایی در اینجا در ارتباط باشید.
...

بقیه رو در فروم مایگرنت هلپ در قسمت زیر دنبال کنید.

http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?t=784&postdays=0&postorder=asc&start=255

  نظرات ()
  نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٥/٢۳

سلام دوستای گلم

ما پروازمون با امارات بود و بد نبود. البته با بچه هابب که ٣ روز قبل ما رسیده بودند و با الاتحاد پرواز داشتند هم صحبت میکردیم و اونا هم راضی بودند و اذیت نشده بودند. ما هم تصمیم داریم که برای رفت و آمد از الاتحاد استفاده کتیم چون به صرفه تره.

ما با پرواز با توقف در بانکوک اومدیم. بنابراین در دبی برای تعویض هواپیما و در بانکوک هم توقف داشتیم.

بارها رو در تهران تحویل دادیم. وزن چمدون ها هر کدوم ٣٠ کیلو و یه کیس هم که ١٠ کیلو بود حدودا و دو تا کوله (بار هواپیما) که یکی ١۴ کیلو و اون یکی ۴ کیلو.

با وجود نگرانی ار اضافه بار، هیچ اضافه باری به ما نخورد.نیشخند

پ.ن : در بانکوک قرار بود که ۲۰ دقیقه توقف داشته باشیم ولی شد ۴۰ دقیقه. باید بارهای داخل هاپیما رو هم در میاوردیم و دوباره سواز میشدیم و بارهامون یه چک کوچیک میشد. آخه یه عده از مسافرها در اونجا پیاده و یه عده دیگه سوار میشدن به مقصد سیدنی.

قبل نشستن هم یه برگه دادن که پر کنیم از چیزهایی که همراه آوردیم. البته گزینه هایی وجود داشتند یه شکل دو جوابیه آره یا نه. که هر چیزی که از حیوانات یا گیاه و چوب و اینا مشتق شده باشه. و باید صادقانه هم جواب بدید چون در فرودگاه اگه چمدونتون چک بشه و خلاف اون چیزی که نوشتید باشه خوب نیست. البته استرالیا خیلی به این قضیه برای جلوگیری از به هم خوردن اکوسیستم حساسه. 

بعد ورود :

 بعد فرود هواپیما٬ پاسپورتها چک شد و وارد سالنی شدیم و چمدونها رو تحویل گرفتند و یه خاهم مسئولی همراه با یه سگ کوچولو (البته سگش) بارهای داخل هواپیما رو چک کردند که احیانا اگه خوراکی تازه در اونها بود سریعا تذکر بدن که بریزیم دور.

البته خود چمدون ها هم جدا از زیر اشعه گذرونده شد و اگه به چیزی مشکوک میشدن از نزدیکنر هم میدیدن و توضیح میخواستن.

اگه بسته بندی زعفران و پسته و خشکبار درست یاشه و البته اقلام یسته بندی شده٬ آشنا یاشن براشون معمولا مشکلی پیش نمیاد.

راستی اگه مقصدتون در شهر سیدنی مشخصه (منظورم آدرستونه) و خسته نبودید بعد از سفر٬ میتونید به راحتی بارتون رو با قطار حمل کنید و در هزینه تاکسی صرفه جویی کنید.

خود ما اینکار رو کردیم. جالبه همه ایستگاهها دارای اطلاع رسانی کامل هستند و اکثرن هم مجهز به آسانسور.

 

 

  نظرات ()
سیدنی رسیدیم نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٥/٢٢

سلام ما سلامت رسیدیم.

شب براتون مینویسم.

پ.ن:

خداحافظی از عزیزانی که تا فرودگاه هم اومده بودند٬ خیلی خیلی سخت بود. دلم ریخت و تا بانکوک همش مشغولیت فکری داشتیم و یه عالمه خاطره از سرم گذشت و همش عکس های فرودگاه رو نگاه میکردم.گریه

پرواز بر فراز سیدنی و اولین تجریه از تماشای اقیانوس از ارتفاع بلند و طلوع خورشید هم عالی بود.قلب

بارهامون رو خودمون از فرودگاه بردیم اتریسا جون و به سفارشت عمل کردیم.زبان

خونه هم خویه و ما به عنوان جایی برای شروع٬ راضی راضی. بخصوص که دوستای گل٬ ابی و سپیده کلی ازمون پذیرایی کردند و در حقیقت با دیدن اونا دلم آروم شد.

فردا هم میریم پیش دوستای گلمون در سیدنی٬

در طول پرواز خسته کننده٬ خوب خوابیدیم و حسابی از وقتمون بعد از رسیدن به سیدنی استفاده کردیم و با ابی و سپیده عزیز٬ رفتیم و شهرام یه ال سی دی ۲۲ اینچ خرید ۳۸۰ دلار که ۳۰۰ دلارش هدیه بود و الان پای اون دارم مینویسم.

ماجذا داشتیم از حمل بار تا مستقر شدن که مینویسم.

الان کپسولای انرژیم خالی شدن. میرم بخوابم.

اولین شب در سیدنی.

اینجا احساس غربت نمیکنم تا الان. البته شهرام عزیزم خیلی باعث دلگرمیه.

و همینطور دوستای اینجا و فکر به اومدن دوستای جدیدتر منتظر ویزا

  نظرات ()
  نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٥/۱٦

این روزای آخر خیلی پر انرژی هستیم من و شهرام.

کلی از دوستای اینترنتی و مهاجرمون رو تو هفته پیش ملاقات کردیم و خوش گذروندیم.

دو تا از دوستامون هم با وجود اینکه هفته قبلش عمل بینی و چشم داشتند ، ما رو برای خرید کت و شلوار شهرام همراهی کردند و یه شام عالی مهمون. ممنون دوستای گل

 پر عزیز و همسر مهربون هم یه نهار ما رو مهمون کردند و کلی صمیمیت بیشتر شد این میون

دیشب هم که جاتون خالی با ۱۰ تا از بچه ها جمع شدیم فرحزاد و حسابیه حسابی خوش گذروندیم.

خوبه که اکثرشون قصد دارن بیان سیدنی بعد اومدن ویزاشون.

بارمون هم سه شنبه فریت شد. ۹۷ کیلو بود که ۱۰۰ کیلو برامون حساب کردند. ارسال بار هم کار خاصی نداره. اما حواستون باشه که ۲ تا مرد برن بهتره برای جمع و جور کردن. بخصوص که اونجا خیلی بی نظمه همه چیز.

بار رو از زیر دستگاهی در آخرین مرحله گذروندند و اگه به چیزی مشکوک بشن٬ یه سوالی هم می پرسن و یه نگاه سرسری میندازن به بار.

  نظرات ()
10 روز دیگه سیدنی نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٥/۱٢

امروز ٢ آگوست و ١٢ مرداد و درست ١٠ روز دیگه ما در سیدنی هستیم به امید خدا.

تا امروز تقریبا خداحافظی هام رو از دوستان و اقوام کردم و با این وجود چند جای دیگه دعوتیم این هفته.

حس خیلی خوبی دارم و تقریبا انرژیم برگشته. دوستان خیلی انرژی مثبت دادن و همینطور مادر عزیزم که با قدرت و با وجود اینکه تنها میشه کلی کمکم کرد این چند وقته و به من انرژی داد. البته برادر کوچولوم هم کلی بزرگ شده و یه جورایی روش حساب میکنم که پایه بشه واسه مامان و تنهاییهاش.

بارها که یه ماه بسته شده یاز هم یه بازبینی شد و سه شنبه فریت میشه.

چمدون ها هم نسبتا بسته شدن.

ماشین و سیم کارت و اینا هم که دارن فروخته میشن.

برمون دعا کنید.

 

  نظرات ()
  نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٥/٥

مرسی دوستان عزیز

مشکلی که گفتم حل شد.

بلیط هم شد برای ١١ آگوست همون ٢١ مرداد.

خونه کامل تحویل داده شد.

از یکسری هم خداحافظی کردیم.

 

راستی اینم به نقل از آیدا :

برای دوستانی که میخوان با پرواز امارات بیان ٬ پیشنهاد می کنم که خودشون رو در سایت اسکای واردزwww.skywards.com رجیستر کنن و شماره اش رو به آژانسی که بلیط رو ازشو می خرن ٬‌اعلام کنن . این طوری میتونن از مزایاش استفاده کنن که عبارته از این که می تونن سیت یا جای نشستنشون رو توی هواپیما مشخص کنن ٬( مثلا صندلی وسط ٬ بین یه راگبی بازه تنومند اوزی و یه توریسته خیلی درشت از افریقای جنوبی اسیر نشییا مثلا حتما کنار پنجره باشی یا اگه میخوای حتما توی راهرو باشی که بتونی هی راه بری و واسه استفاده از دستشویی چند ساعت منتظره بیدار شدن بغل دستی ات که قرص خواب خورده نشین !!! یا حتی کسایی که قدشون خیلی بلنده و پاهاشون اونارو دچاره مشکل می کنه توی نشستن طولانی ٬ می تونن صندلی روبرو درهای خروجی که اصطلاحا میگن صندلی روبروی Exit رو رزرو کنن ) ‌و به مرور که پرواز های بیشتری با این خط هواپیمایی داشته باشن ٬‌ به امتیازاتشون اضافه میشه که بعدا مزایای دیگه ای از جمله بردن اضافه بار مجانی و پذیرایی مفصل توی فرودگاه دبی توی بخش لانج امارات ٬‌و همینطور در بعضی موارد گرفتن بلیط فرست کلاس با هزینه بلیط اکونومی هستش . مزیت های دیگه ای هم هست که می تونین برای دونستشون به خوده سایت مراجعه کنین. ضمنا پروازه تهران تا سیدنی ٬‌امتیازه زیادی به شمااضافه می که چون مسافتش زیاده و امتیاز هم بسته به مسافت متفاوته . به همین دلیل بنده هم با 4 بار پرواز بین تهران سیدنی ٬‌برام کارت هاش که خیلی هم مبسوطن اومده و بدین وسیله عضو نقره ای ( سیلور ممبر ) اسکای وارد شدم. شایدم یکی از محاسنش این باشه که بتونی به همه زبون در آری و بری سواره همواپیما شی

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب