میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
ارتباط با ایران پس از ورود نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٦/۱٩

بعد ورود به خاک استرالیا.

با این همه فاصله فیزیکی...

با این همه دلتنگی بعد از خداحافظی دلخراش...

تا میرسی دلت میخواد که تماس بگیری و صدای عزیزات رو بشنوی و بگی که سالمی و سر حال. مگه نه؟

تازه بعدش هم هی گزارش بدی که اینجا چجوریه؟ از همه چیز راضی هستی (که اونا هم از نگرونی در بیان) و یا رفتیم

اینجا و اونجا و خلاصه به یه ارتباط احتیاج داری.

چند تا روش ارتباطی وجود داره :

١- خرید سیم کارت در بدو ورود. که اصلا واجب هم هست. چون بعدها هم برای هر کار اداری اولیه و یا ارتباط با کاریابی ها و اینا، اختیاج به یه شماره تماس داری.

البته خیلی گرونه هزینه مکالمه با موبایل. و دو تا پرورایدر بزرگ موبایل اینجا، اپتوس و ودافون،  که ظاهرا با هم رقابت میکنن، تقریبا مثل همه سرویس ها و هزینه هاشون و هزینه مکالکه داخل استرالیا که حدود ١ دلار و به ایران ١.٧ دلار.

دو جور سیستم خرید سیم کارت هست اینجا:

- خرید Prepaid : که یکسی سیم کارت و شماره است که میتونی شمارت رو انتخاب کنی و بعد هم براش شارژ بخری. تو هر بقالی و چقالی هم پیدا میشه. فرق هم نداره هر دو پرورایدر دارن این گزینه رو.

- قراردادهای ١٢، ٢۴ و ... ببندی باهاشون. که تو این حالت میتونی ازشون گوشی هم برداری با تخفیف خوب. اما سیم کارتت بهش قفل میشه .

 ٢- استفاده از سیستم های PC TO PHONE (با استفاده از تکنولوژی VOIP). خیلی از شرکت ها در این زمینه، سالهاست که مشغولن.

مزیت این سیستم،‌اینه که هزینه مکالمه خیلی پایین میاد به دلیل اینکه شما حتی در حالت اسکان در یه مکان موقت و تنها با دسترسی به اینترنت، میتونید به هر جای دنیا با هزینه ناچیزی نسبت به گزینه های دیگه تماس بگیرید.

برای دسترسی به این سیستم کافیه که یه سرچ کنید و قیمت مکالماتشون رو مقایشه کنید و یعد با کردیتنون خرید رو انجام بید و بعد هم از دیالر اون شرکت استفاده کنید.

دایالر ها برنامه های کامپیوتری هستن که دانلود میکنید و یه صفحه شمار گیر دارن که استفاده میکنید ازش.

البته جالبه که در بازار اینجا من دستگاههایی دیدیم که مستقیم به خط اینترنت وصل میشن و احتیاج به کامپیوتر نیشت دراین حالت و شما میتونید دستگاه تلفنتون رو به این دستگاه وصل کنید و با یه سرعت منطقی اینترنت، یراحتی تلفن بزنید. و هزینه مکالمات از کردیت کارتی که در سیستم ثبت شده، کسر میشه.

مزیت این دستگاهها به حالت دیالر کامپیوتری اینه که به شما یه شماره هم داده میشه که میتونید از طریق اون در دسترس بقیه هم باشید.

٣-یه گزینه دیگه برای شما اینه که یه کارت تلفن برای تماس با به اصطلاح خودشون overseas، بخرید و با اون از تلفن های عمومی که در سطح شهر پر و ارزون هم هست، تماس هاتون رو برقرار کنید.

جالبه که کارتی که به جای سکه میتونید برای فعال کردن تلفن عمومی و بعد استفاده از کارت تلفنتون داشته باشید، اگه خط مقصد اشغال هم یاشه ۵٠ سنت کم میکنه.

البته از گزینه های voip برای تماس داخل استرالیا هم میشه استفاده کرد، که هزینه های مکالمات رو به شدت کاهش میده و ما مثلا در کنار یه سرویس voip برای تماس ها با ایران، یه سرویس SKYPE هم به قیمت خیلی مناسب برای تماس های داخل استرالیا(کاریابی ها و کارفرما ها) خریدیم.

راستی سیستم موبایل اینجا هوشمنده و شماره های شبکه ای رو تشخیص میده. مثلا اگه یه کارت بخرید و تصور کنید که با مویابل براتون هزینه داخل استرالیا میفنه، در اشتباهید.

البته همونطور که میدونید ارتباط با مسنجر ها از همه گزینه ها ارزونتره و به صرفه تر. اما خوب شاید همه عزیزای ما با اینترنت راحت نباشن.

اما اگه بتونید مامان بابا ها رو با زور جزوه و آموزش (کاری که دوستای ما کردن) راه بندارید. که بهترین گزینه هستش.

خوش و خرم باشید.

سوالات و مسایل مربوطه در لینک زیر بررسی میگردند :

http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?p=19550#19550

  نظرات ()
بازی وبلاگی سرزمین مادری نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٦/۱۱

از طرف دوست وبلاگی به این بازی دعوت شدم و به خاطر کارهایی که اینجا سرم ریخته بود، یه ذره دیر جواب میدم.

"چه چیزهای خوب و با ارزشی ممکنه باعث برگشتنتون بشه؟

-مشکلانی که باعث شدند که عزیزترین کسام رو رها کنم و بیام اونقدر یزرگند که فکر نمیکنم در زمان زنده بودنم حل بشهو باعث برگشتنم. راستش تا نفت داریم اوضاع همینه و بدتر هم میشه.

چه چیزها و یا خاطرات ارزشمندی هست که وقتی اونجا رفتید ازشون با افتخار واسه اجانب صحبت می کنید؟

-بعد از توجیح کردن همه اخبار بد رسانه ها بر علیه مملکتم در برخورد باآدم های مختلف اینجا، هوش و تعداد بالای افراد تحصیلکرده و علم دوستی مردم ایران رو میتونم با افتخار یاد کنم.

اما درد زیاده اگه بخوایی مقایسه کنی. و چون باید در این بازی مثبت بنویسی پس هیچی نمیگم.

  نظرات ()
کار و کاریابی در استرالیا نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٦/٦

سلام دوستان

به دو صورت در استرالیا میشه کار پیدا کرد:

١- مستیم با شرکت وارد مذاکره بشید  

٢-از طریق کاریابی ها

حالت اول ایده آله ولی در صورتی امکانپذیره که شما آشنایی در شرکت داشته باشید و شرکت نیروی جدید مرتبط با توانایی های شما داشته باشه.

البته شرکت های بزرگ، گاهی برنامه های استخدامی دارند که معمولا ٢ تا ٣ ماه طول میکشه و شامل تست های مختلف و تشریفات خودشه و در هر مرحله گروهی فیلتر میشن باری مرخله بعد و بقیه کنار زده میشن.

برای مثال دوستی که مدرک فوق الکترونیک داشت از ایران، موفقیت آمیز جذب اریکسون شد.تشویق

در حالت دوم شما در یاستهای مطرح کاریابی استرالیا، مثل http://www.seek.com.au/ یا http://www.careerone.com.au/ و یا http://mycareer.com.au/ به دنبال کار میگردید و باید بگم که 95 درصد از کارها  در این سایت ها توسط کاریابی های مختلف درج شده.

لازم به ذکره که این سایتها فضا به کاریابی ها و در بعضی موارد به خود شرکت ها، اجاره میدن برای درج آگهی ها.

 پس در اکثر مواقع شما با کاریابی ها مواجهید یا همون Recruitment ها.

خوب معمولا Recruiter، مصاحبه اول رو یا شما انجام میدن و شما رو به کلاینتشون (همون کارفرما)، معرفی میکنن.

نر این مصاحبه، معمولا برخورد شما، اجتماعی بودن، علاقه مندی شما به کار، قابلیت انعطاف پذیری و فعالیت های تیمی و اسکیل ها و توانایی هاتون محک زده میشه.

بنابراین، باید به ترتیب زیر عمل کتید:

بعد جستجو و یافتن کار مربوطه، نکانی رو که معمولا به عنوان درخواست های کارفرما در آگهی استخدان ذکر میشه، در رزومه قوت ببخشید. برای مثال در آگهی ذکر شده که کسانی که فلان تخصص ها رو دارند و فلان قابلیت ها، در اولویت هستند، پس شما هم در کاور لتر و رزومه اون نکات رو با تاکید بیشتری ذکر کنید و روشون پافشاری کنید.

درست حدس زدید، باید بر حسب آگهی های مختلف، رزومه و کاور لترتون رو کاستومایز کنید.

در مصاحبه با لباس کاملا رسمی و رویی گشاده حاضر بشید و لبخند رو فراموش نکنید.

رزومه خود را با تاکید بر اسکیلهاتون برای اینترویور، مرور کنید و طوطی وار براش تکرار نکنید. (این رو در نظر داشته باشید که معمولا کاریابی ها دانشی در مورد رشته شما ندارند و کلمات کلیدی رشته شما و نیاز های کارفرماها رو با هم لینک میکنن، بنابراین بر نکات تخصصی رشتتون تاکید کنید.)

برای استرالیایی ها کالتر کار از خود تخصص در اکثر مواقع مهم تره. یعنی اطمینان از اینکه شما میتونید در تیم کار کنید و با فشارهای کار براحتی کنار بیایید و اینها.

وقتی از دید کاریابی اوکی بودید تازه رو کیس شما کار میکنه و به کارفرما معرفی میشید.

اما قبل از فیکس کردن هر جور قراری با کارفرما، اطلاعات شرکت در اختیارتون قرار میگیره و شما یابد قبل از مراجعه به شرکت، اطلاعات خوبی از کار شرکت و حوزه فعالیتش کسب کنید و در حین مصاحبه با اشاره به عملکرد اون شرکت، علاقه خودتون رو به فعالیت های اون شرکت نشون بدید که این خودش یه Poan مثبته.

برای اطلاعات بیشتر لینک های زیر رو مطالعه کنید :

http://www.seek.com.au/career-resources/get-your-dream-job/interview-success.ascx

http://www.jobera.com/

http://www.careers.usyd.edu.au/students/students/download.shtml

 

توجه :

سوالات مربرطه در لبنک زیر پاسخ داده میشود :

http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?t=33&postdays=0&postorder=asc&start=15

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب