میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
زمینه سازی برای کار در استرالیا نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٥/۱۱/٧
دوستان عزیز، همانطور که همگی میدونید استرالیا یک کشور مهاجر پذیره که از همه جای دنیا نیروهایی برای رشد صنعتش جذب میکنه. این نیروها در دسته بندی های مختلف پزشکی، پرستاری، مهندسی، فنی و غیره متخصص هستند. و تک تک ما، با هر ویزایی که بریم در یکی از دسته بندی های بالا قرار داشته و قصد یافتن کار مناسب در این کشور را داریم(البته به غیر از یکسری که با ویزای سرمایه داری میروند و البته اونها هم به نوعی کسب و کار خودشون رو دارند)
نکته مهم یافتن کار مناسبه. دوستانی که تجربه زندگی و کار در استرالیا رو دارند بر این نکته تاکید دارند که رقبای ما در اونجا متخصصانی از اروپا، حتی در بعضی موارد آمریکا و دیگر کشورهایی هستند که از لحاظ سیستم آموزشی و دسترسی به تکنولوژی از ما چند سر و گردن بالاتر هستند، بنابراین ما مخصوصا بچه هایی که در رشته های مهندسی، اقدام به مهاجرت نموده ایم، برای یافتن کار مرتبط، باید خیلی خیلی آماده باشیم.

این آمادگی شامل تهیه رزومه های بسیار قوی طبق الگوهای به روز رزومه نویسی دنیا، در حد امکان گذراندن دوره های مرتبط تکمیلی با رشته تحصیلی میباشد. تا جایی که امکان داره باید این دوره ها در موسسات معتبر سپری بشه و با وجود اینکه صد در صد تضمینی در جهت یافتن کار نیست اما دید کارفرما روو به ما مثبت تر میکنه.

بچه هایی که در رشته های پزشکی و پرستاری تحصیل میکنند، تا اونجایی که من اطلاع دارم، بعد از گذروندن دوره های مرتبط، میتونند مشغول کار بشند.

دوستانی که مدارک فنی حرفه ای دارند، از بقیه راحت ترند. چون استرالیا شدیدا از کارهای فنی این روزها استقبال میکنه
.
دوستانی که در رشته های مرتبط با کامپیوتر و آی تی تحصیل کردید با در دست داشتن مدارک مایکروسافت، سیسکو و دیگر مدارک بین المللی(البته در کنار رزومه عالی و مهارت) و یا گذراندن دوره هایی در موسسات و آموزشگاههایی که نماینده کالج ها یا دانشگاههای استرالیا و یا انگلیس هستند، شانس بیشتری رو برای یافتن کار مرتبط رقم میزنند.
در ایران، خوشبختانه مجتمع فنی تهران و چند تا موسسه دیگه، نمایندگی Cavendish و رو TAFE دارا هستند. که یه پرس و جو ازشون ضرر نداره. من اینجا یک لینک مرتبط میذارم. شما هم اگه موسساتی رو میشناسید که ازشون راضی بودید و مشخصه های بالا رو هم داشتند، ممنون میشم که اطلاع بدید
موسسه آموزشی سماتک
مجتمع فنی تهران

با آرزوی موفقیت برای تک تک دوستان

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب