میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
حساب بانکی در استرالیا نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٥/۱٢/۱٠

سلام بچه ها

امروز میخواهم راجع به یکی از کارهایی که باید حتما قبل از ورود و یا در چند هفته اول ورود به استرالیا انجام بدیم صحبت کنم. اول، متن زیر رو که از یکی از سایتهای اطلاع رسانی استرالیا به امانت برداشته شده بخونید تا به بقیه بحث بپردازیم.

توصیه میشود در ظرف شش هفته پس از ورودتان به استرالیا حساب بانکی بازکنید زیرادر طی این مدت معمولا برای تعیین هویت جهت بازکردن حساب در بانک ، پاسپورت کافی است .ولی بعداز شش هفته برای افتتاح حساب به برگ شناسائی اضافی احتیاج خواهید داشت و ممکن است بعلت نداشتن مدارک دچار مشکل شوید. برای اینکه مشمول نرخ بالای مالیات بربهره بانکی نشوید، سریعاً شماره پرونده مالیاتی خود رابه همراه مدارک دیگر به بانک ارائه دهید.
برای افتتاح حساب در استرالیا نیاز به یک کد مالیاتی دارید که می توانید آن را از ادراه محلی مالیات استرالیا تهیه کنید در این کشور چهاربانک ملی اصلی و بسیاری بانک های محلی دولتی و منطقه ای فعال هستند و همه آنها برای جذب مشتریانی از بین مهاجران مشتاقند . باید اطمینان حاصل کنید که بانک عضو انجمن بانک داران استرالیا ABA و تابع قوانین شیوه بانک داری است. سیستم بانکی الکترونیکی ،برای اکثر معاملات مورد استفاده قرار میگیرد و استفاده از سیستم بانکی تلفنی نیز رو به افزایش است .

حالا ادامه حث :

همانطور که میدونید همه ما باید با یه سرمایه اولیه وارد استرالیا بشیم. عده ای از دوستان مقیم در استرالیا توصیه میکنند که حداقل هزینه ۶ ماه زندگی در استرالیا رو همراه داشته باشیم. حالا هر کدوم از ما یه حساب کتابی میکنیم و این هزینه رو فراهم میکنیم. اما یه مساله ای وجود دارد و اون هم حمل این هزینست. همانطور که میدونید به همراه داشتن این همه پول در سفر به جایی که اولین باره که واردش میشیم، البته فرقی نمیکنه ۱۰۰ بار هم آدم به جایی سفر کنه، خیلی خطرناکه. بنابراین امن تر اینه که یه حساب بانکی معتبر داشته باشیم و ترجیحا بهتره این حساب در استرالیا افتتاح بشه که این پول رو به اونجا واریز کرد و با خیال راحت سفر کرد و بعد اعتبار گرفت برای کارهای بعدی اونجا.

یکی از بانکهای معتبر اونجا ANZ است. ممکنه خیلی از شما اسمش رو شنیده باشید. خوبیه این بانک اینه که شما میتونید از همین جا حساب باز کنید. اما حساب بلوکه میمونه تا زمان ورودتون به استرالیا و بعد ورود در شش هفته اول با ارائه پاسپورت و بلیط،‌حساب شما از حالت بلوکه خارج میشه و میتونید از پولتون استفاده کنید. حالا ANZ یکی از این بانکهای معتبره که میتونید به سایتش مراجعه کنید و فرم مربوط به افتتاح حساب و اطلاعات تکمیلی رو دریافت کنید.

راستی اگه کسی اطلاعات بیشتری راجع به بانکهای اونجا و افتتاح حساب از راه دور داره،‌لطف کنه بگه. دوستان خطر حمل پول در مسافرت رو جدی بگیرید.

لینک بانک ANZ :

http://www.anz.com/

بچه ها درها همینطور دارند بسته میشند. به لینکهای زیر سر بزنید. ANZ ایران رو داره تحریم میکنه. هم اخبار فارسی رو براتون گذاشتم و هم انگلیسیش رو.

http://www.refahnews.com/detail.asp?id=3918

http://www.theage.com.au/news/Business/ANZ-cuts-business-to-Sudan-Cuba-Iran/2007/02/01/1169919465805.html

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب