میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
مهارت writing نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٥/۸/٢۳

   همانطور که میدونید مهارت writing که در امتحان آیلتس یک ساعت به اون اختصاص داده میشه شامل دو بخش نوشتن نامه و نوشتن مقاله است. اما بخش دوم مهمتر از بخش اوله و یک جورایی کل نمره writing را مشخص می کنه. البته این به اون معنی نیست که بی خیال بخش نامه نگاری بشید نه به این معنی که دو نمره متفاوت برایی هر یک از بخش های نامبرده بالا در نظر گرفته میشه که نمره بخش دوم سرنوشت ساز تره. پس سعی کنید  در عین حال که نامه نگاری رو تمرین میکنید با انرژی بیشتری  مقاله نویسی رو هم پیگیری کنید.مهمه که بدونیم دست ما در قسمت writing امتحان بازتره و میتونیم با تمرین نمره خوبی از این بخش بگیریم و در نتیجه امتحانمون ثاثیر مثبتی بذاریم.

نوشتن نامه که اصولا 20  دقیقه زمان برای اون باید در نظر گرفته بشه و باید 150 لغت داشته باشه. در این قسمت از داوطلب خواسته میشه که یک نامه به یک دوست، آشنا و یا فرد غریبه با محتوای شکایت، درخواست اطلاعات، درخواست کمک، در اختیار قرار دادن اطلاعات، دعوت و غیره را  بنویسه. به هم پیوستگی مطالب، استفاده از لغات و اصطلاحات زیبا و مرتبط، رعایت اصول نامه نگاری، دیکته صحیح لغات و رعایت گرامر همگی در یک مجموعه نمره خوبی را برای شما تضمین میکنند.

اصول نامه نگاری: خیلی مهمه. نامه باید از سه بخش کلی تشکیل بشه: Topic ، Body ، Conclusion.
Topic: که همون پاراگراف اوله و معمولا هدف از نوشتن نامه در اون مشخص میشه و یک پاراگرافه.
Body: شامل متن خود نامه و توضیح مواردی هست که در برگه امتحان ازتون خواسته شده که میتونه دو یا سه پاراگراف باشه. باید هنر پیوستگی این پاراگرافها رو با لغات ترکیبی متعارف تمرین کنید.
Conclusion:  آخرین قسمت هم که نتیجه نامه، تو این قسمت باید نامت رو جمع و جور کنی. اگه شکایت کردی، رسیدگی زودتر بخوای و غیره.

نکات استاد:
• در تمرینهای روزهای اول خیلی در قالب زمان نباشید. اگه 3 ساعت یا 2 روز هم نوشتن یک نامه خوب طول کشید، هیچ اشکالی نداره. اما روز به روز که تمریناتون رو زیاد میکنید البته با رعایت اصول بالا، سعی کنید زمان رو هم فراموش نکنید چون شما باید در امتحان 20 دقیقه ای یک نامه اصولی بنویسید.
• نمونه نامه های آخر کتابهایی که قبلا براتون گفتم هم با دقت بررسی کنید البته یک بار خودتون بنویسید و بعد ببینید.
• شما باید کسی رو که داره نامتون رو میخونه تحت تاثیر قرار بدید. از جملات و کلمات خیلی پیچیده و نامرتبط استفاده نکنید، در عین حال خیلی ساده هم ننویسید.

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب