میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
اسکان موقت بعد ورود نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٦/۸/٢٠

سلام دوستان

همه ما الان به فکر گرفتن ویزا هستیم و منتظر. بالاخره این ویزا میاد و بار سفر میبندیم به استرالیا و شهر مورد نظرمون. راجع به تقویت زبان و گرفتن بلیط و وسایل ضروری برای سفر صحبت های پراکنده زیادی شده. اما شاید کمتر به اسکان خود و خانواده در روزهای اولیه بعد ورود صحبت شده باشه.

بعضی از ما ها دوستان نزدیک و یا شاید اقوامی در استرالیا داشته باشیم که در اینصورت خوش به حالمونه و بعد فرود هواپیما از ما استقبال گرمی میشه و دو سه روزه هم خستگی سفر رو با پذیرایی های گرم از تن به در میکنیم و میفتیم دنبال اجاره خونه و کارهای دیگه.

و اما تکلیف اونایی که جزء دسته اول نیستند چیه؟ چند راه حل وجود داره:

  • رزرو هتل از اینجا(که تقریبا شبی ۱۰۰ دلار به بالاست)
  • اسکان در هاستل که خیلی از توریست ها استفاده میکنن ولی تا جایی که شنیدم معمولا اتاقاش بین چند نفر مشترکه و یا اگه اتاق ۲ نفره هم گیر بیاریم سرویس بهداشتی و آشپزخونه بین چند نفر مشترکه.

اما ما در News Group ای سوالاتی در مورد زندگی در استرالیا مطرح کرده بودیم که جالبه یه آقای آمریکایی که ۲۰ سال پیش به اونجا مهاجرت کرده بود٬ یه شرح مفصل برامون نوشته بود و به نکات جالبی اشاره کرده بود.

این آقا میگفت که یکی از گزینه هایی که میتونیم برای اسکان موقت بعد ورود داشته باشیم٬ اجاره کاروان از شرکت هایی هستش که این سرویس رو ارایه میدن. جالبه بدونید که کاروان ها میتونن در محل های عمومی(که البته مجوز دارن) و یا حیاط های خصوصی٬ اسکان داده بشن به مدت مشخصی که قرارداد میبندید.

البته این آقا با روحیه آمریکایی این گزینه رو پیشنهاد داده بود. خودش هم همراه خانواده روزهای اول مهاجرتش رو اینطوری گذرونده بود. برای خودم جالب بود و اینجا براتون نوشتمش.

یه نکته جالبه دیگه ای که این آقا بهش اشاره کرده بود خرید از عمده فروشی ها بود. میگفت هر دو هفته با یکی از همسایه هاش میره و از عمده فروشی خرید میکنه. اینطوری هزینه هاش پایین تر میاد. بامزه است نه. آخه به آمریکایی ها نمیاد که مقتصد باشن.

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب