میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
نکاتی در باب اضافه بار پرواز امارات به سیدنی و فریت نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٢/٢٤

دیشب یکی دیگه از دوستای گلمون رو راهی کردیم. آیدا همسر ایلیا با فاصله ۲ هفته تاخیر راهی سیدنی شد با پرواز امارات با توقف در دبی - بانکوک - سیدنی.
شرکت هواپیمایی امارات میزان بار همراه هر مسافر رو ۲۰ کیلو اعلام میکنه. ولی تا ۳۰ کیلو هم ایراد نمیگیره(ایلیا هم وزن چمدونش ۳۰ کیلو بود) و اضافه بار تعلق نمیگیره.
اما دیشب وزن بار آیدا ۳۶ کیلو بود و مسئول تحویل بار امارات گفت که باید هر چمدون یا بسته حداکثر ۳۰ کیاو باشه و باقی بار و اساس ها (حدود ۶ کیلو)٬ باید به چمدون و یا ساک دیگه ای منتقل میشد و علاوه بر اون اضافه بار هم داده میشد برای این ۶ کیلو.
حواستون خیلی جمع باشه که اضافه بار هر کیلو بار حدود ۱۴ هزار تومان بود و بنابراین عاقلانه است که بارهای غیر ضروری رو فریت کرد.
فریت بار :
فریت بار با در دست داشتن بلیط پرواز امکانپذیره. شما میتونید به دو صورت کار فریت رو انجام بدید:
۱- یا شرکتهای مربوطه تماس بگیرید و اونها خودشون به منزل شما مراجعه میکنن و بسته بندی رو انجام میدن و حمل بار به فرودگاه و امور گمرگی و تحویل بار رو انجام میدن و جدا از هزیته های فریت و گمرک یه حق الزحمه چشم گیری دریافت میکنن.
۲-خودتون بارتون رو بسته بندی و در جعبه های ۵ لایه که باید از مرکز کارتون و جعبه که در میدون اعدام هست٬ تهیه و با وانت به فرودگاه حمل کتید و کارهای گمرکی و تحویلش رو که ۱ تا ۲ ساعت طول میکشه٬ انجام بدید. البته قابل به ذکره که در خود فرودگاه و قسمت تحویل بار هم٬ بسته بندی انجام میشه. 

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب