میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
تجربیاتی از دوستانی که اخیرا به استرالیا مهاجرت کرده اند نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٢/٢۸

سلام دوستان
تو پستهای قبلی راجع به بدرقه دو زوج از دوستامون٬ نوشته بودم. زوج اول٬ بعد ۲ هفته زندگی در یکی از خونه های موقت (temp)٬ در منطقه خوبی خونه اجاره کردند و تقریبا جا به جا شدن.
و زوج دوم بعد از ۲ هفته٬ متاسفانه هنوز خونه پیدا نکردند. به نقل از اونها یه آشنا و یا حساب بانکی پر و پیمون برای یافتن خونه در زمان کوتاه تر٬ خیلی موثره.
مزیت خونه های موقت اینه که میشه با دردسر کمتری و سریع تر اونها رو اجاره کرد و تمام امکانات یه خونه رو داره و براحتی میتونید پخت و پز کنید و حتی این دوستامون اینترنت وایرلس هم گرفته بودن واسه خونه(هفته ای ۱۰ دلار)‌٬ که خیلی خیلی تو سرعتشون برای پیدا کردن خونه و راه انداختن کارهاشون٬ کمک کرد.
این زوج جدید که تو دو هفته ایران رو تر کردند٬ سفازش میکنن که :
قاشق و چنگال گرونه و اگه میخواهید از ایران بیارید. اما ظرف و ظروف٬ همه قیمته میشه پیدا کرد. میگن که اینجا قدم بخ قدم پر از جنسهای چینی که نسبت به ایران خیلی مرغوب ترن.
کفش زنونه خوشگل تو قیمت ۳۰ تا ۴ دلار پیدا نمیشه و بهتره کفش و مخصوصا از نوع رسمی رو از ایران بیارید حتما. چرم خیلی گرونه اونجا. کفش مردونه هم که جای خودش
کت و شلوار هم که ارزونترینش که مرغوب هم نیست٬ ۳۰۰ دلار.
بیشتر مردم لباسهای راحت میپوشن و اصلا در قید لباس نیستند.
سعی کنید زبانتون رو خیلی تقویت کنید.

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب