میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
ارتباط با ایران پس از ورود نویسنده: میگرنت - ۱۳۸٧/٦/۱٩

بعد ورود به خاک استرالیا.

با این همه فاصله فیزیکی...

با این همه دلتنگی بعد از خداحافظی دلخراش...

تا میرسی دلت میخواد که تماس بگیری و صدای عزیزات رو بشنوی و بگی که سالمی و سر حال. مگه نه؟

تازه بعدش هم هی گزارش بدی که اینجا چجوریه؟ از همه چیز راضی هستی (که اونا هم از نگرونی در بیان) و یا رفتیم

اینجا و اونجا و خلاصه به یه ارتباط احتیاج داری.

چند تا روش ارتباطی وجود داره :

١- خرید سیم کارت در بدو ورود. که اصلا واجب هم هست. چون بعدها هم برای هر کار اداری اولیه و یا ارتباط با کاریابی ها و اینا، اختیاج به یه شماره تماس داری.

البته خیلی گرونه هزینه مکالمه با موبایل. و دو تا پرورایدر بزرگ موبایل اینجا، اپتوس و ودافون،  که ظاهرا با هم رقابت میکنن، تقریبا مثل همه سرویس ها و هزینه هاشون و هزینه مکالکه داخل استرالیا که حدود ١ دلار و به ایران ١.٧ دلار.

دو جور سیستم خرید سیم کارت هست اینجا:

- خرید Prepaid : که یکسی سیم کارت و شماره است که میتونی شمارت رو انتخاب کنی و بعد هم براش شارژ بخری. تو هر بقالی و چقالی هم پیدا میشه. فرق هم نداره هر دو پرورایدر دارن این گزینه رو.

- قراردادهای ١٢، ٢۴ و ... ببندی باهاشون. که تو این حالت میتونی ازشون گوشی هم برداری با تخفیف خوب. اما سیم کارتت بهش قفل میشه .

 ٢- استفاده از سیستم های PC TO PHONE (با استفاده از تکنولوژی VOIP). خیلی از شرکت ها در این زمینه، سالهاست که مشغولن.

مزیت این سیستم،‌اینه که هزینه مکالمه خیلی پایین میاد به دلیل اینکه شما حتی در حالت اسکان در یه مکان موقت و تنها با دسترسی به اینترنت، میتونید به هر جای دنیا با هزینه ناچیزی نسبت به گزینه های دیگه تماس بگیرید.

برای دسترسی به این سیستم کافیه که یه سرچ کنید و قیمت مکالماتشون رو مقایشه کنید و یعد با کردیتنون خرید رو انجام بید و بعد هم از دیالر اون شرکت استفاده کنید.

دایالر ها برنامه های کامپیوتری هستن که دانلود میکنید و یه صفحه شمار گیر دارن که استفاده میکنید ازش.

البته جالبه که در بازار اینجا من دستگاههایی دیدیم که مستقیم به خط اینترنت وصل میشن و احتیاج به کامپیوتر نیشت دراین حالت و شما میتونید دستگاه تلفنتون رو به این دستگاه وصل کنید و با یه سرعت منطقی اینترنت، یراحتی تلفن بزنید. و هزینه مکالمات از کردیت کارتی که در سیستم ثبت شده، کسر میشه.

مزیت این دستگاهها به حالت دیالر کامپیوتری اینه که به شما یه شماره هم داده میشه که میتونید از طریق اون در دسترس بقیه هم باشید.

٣-یه گزینه دیگه برای شما اینه که یه کارت تلفن برای تماس با به اصطلاح خودشون overseas، بخرید و با اون از تلفن های عمومی که در سطح شهر پر و ارزون هم هست، تماس هاتون رو برقرار کنید.

جالبه که کارتی که به جای سکه میتونید برای فعال کردن تلفن عمومی و بعد استفاده از کارت تلفنتون داشته باشید، اگه خط مقصد اشغال هم یاشه ۵٠ سنت کم میکنه.

البته از گزینه های voip برای تماس داخل استرالیا هم میشه استفاده کرد، که هزینه های مکالمات رو به شدت کاهش میده و ما مثلا در کنار یه سرویس voip برای تماس ها با ایران، یه سرویس SKYPE هم به قیمت خیلی مناسب برای تماس های داخل استرالیا(کاریابی ها و کارفرما ها) خریدیم.

راستی سیستم موبایل اینجا هوشمنده و شماره های شبکه ای رو تشخیص میده. مثلا اگه یه کارت بخرید و تصور کنید که با مویابل براتون هزینه داخل استرالیا میفنه، در اشتباهید.

البته همونطور که میدونید ارتباط با مسنجر ها از همه گزینه ها ارزونتره و به صرفه تر. اما خوب شاید همه عزیزای ما با اینترنت راحت نباشن.

اما اگه بتونید مامان بابا ها رو با زور جزوه و آموزش (کاری که دوستای ما کردن) راه بندارید. که بهترین گزینه هستش.

خوش و خرم باشید.

سوالات و مسایل مربوطه در لینک زیر بررسی میگردند :

http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?p=19550#19550

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب