میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
آنفلانزا در استرالیا نویسنده: میگرنت - ۱۳۸۸/٢/٥

سلام

خیلی وقته اینجا مطلب نمیزارم و علتش اینه که اطلاعات مفید در مورد مهاجرت به استرالیا و زندگی در اون و غیره در فروم مایگرنت هلپ دسته بندی میشه و روز نوشته ها و دلنوشته هام هم تو وبلاگ ابلیشیا.

اما خوب دلم تنگ شده بود برای این فروم. نبستمش چون یادآور لحظه ها و روزهای انتظار برای دریافت ویزا بود و جدا از اون سه سال از عمرمون.

خوب چیزی که دیدم بد نیست بنویسم اینجا، تجربه اولین آنفلانزای سخت شهرام در استرالیاست.

ما ١٣ فروردین در یه برنامه هماهنگ شده از طرف محل کارمون واکسن آنفلانزا زدیم که بدنمون رو در برابر چند تا ویروس خطرناک مقاوم میکنه.

اما دقیقا دو هفته بعد شهرام دچار یه آنفلانزای خطرناک شد. علایمش تب بالا, درد در ماهیچه ها و سر، خستگی و ضعف جسمانی بود.طوری که یه هفته هم سر کار نیومد.

خوب تا اینچی کار مثل ایران. اما فرقش این بود که دیگه از دارو خبری نیست اینجا و توصیه پزشکها هم استراحت و مصرف مایعات گرمه.

سختی ماجرا در این بود که :

١. ما هنوز یه پزشک خانواده انتخاب نکردیم و تا جایی که دستم اومده این پزشکای عمومی مدیکیر هم به درد نمیخورن.

٢.بدن ما به کیسه کیسه آنتی بیوتیک و داروهای جور واجور تو ایران عادت کرده که البته خیلی بده و معده هامون داغون اکثرا و حالا اولین مریضی سخت بدون این داروهای قوی خیلی بد میگذره.

و اما توصیه هایی که توسط همکارای استرالیایی شدیم و خیلی هم خوب جواب داده(آنفانزا):

١.لیموی تازه + عسل +‌ آب جوش را با هم مخلوط کنید و بخورید و برید زیر ملافه یت پتو.

٢.آب رو بجوشونید و یک تا دو قطره روغن اکالیپتوس بریزید و بد که سرد شد به انداره ای که دست رو نسوزونه، با بیف حوله ای رو کمر و سینه بمالید.

٣.آب نمک قر قره کنید.

همیشه سلامت باشید.

پ.ن : اگه تبتون بیشتر از ٢ تا ٣ روز طول کشید و علایم ذکر شده در مقاله زیر رو دارید حتما جدی بگیرید. متاسفاده شهرام دچار بیماری Pneumonia شده.

 

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب