میگرنت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ میگرنت
آرشیو وبلاگ
      بریم استرالیا ()
تجربه کارم در استرالیا نویسنده: میگرنت - ۱۳٩٠/۱/٢٧

دوستان بد نیست که من تجربه کار اولم رو و اینکه چه راحت از دستش دادم و چه چیزایی یاد گرفتم از اون جریان و الان چقدر کمک کرد اون تجربه براتون بنویسم.
ماجرا از این قرار بود که بعد 3 هفته از ورودمون به سیدنی(سه سال پیش) کار اولم رو در یه شرکت که نرم افزار برای کردیت یونیون و موسسات اعتباری تهیه میکرد شروع کردم.برای کار اول عالی بود و آدمای گلی که کلی تو آشنا شدنم با فرهنگ استرالیایی کمکم کردن. اما بعد 6 ماه مدیر تیمم عوض شد و یه آدم عقده ای که کل شرکت باهاش یه جورایی مشکل داشتن و البته دلیل اینکه به خاطر رفتارای زشتش جوابش نکرده بودن این بود که آقا رو همراه با 2 نفر دیگه یعنی یه تیم رو با نرم افزارشون شرکت خریده بود و تا زمانی که دانش کار منتقل نمیشد به شرکت باید باهاش مدارا میکردن.
خلاصه من رفتار این آقا رو نمیتونستم تحمل کنم و علارقم همدلی های مدیرای بالاتر شرکت در یه حرکت بچه گانه استعفا دادم و دیگه نرفتم شرکت. اینکار رو دقیقا 5 ماه قبل از کریسمس کردم و بعدش هم برای استراجت رفتم ایران با این تصور که بیه بنده یه سال سابقه کار دارم و خوب دیگه مثل آب خوردن کار پیدا میکنم. از ایران که برگشتم ارسال رزومه ها شروع شد و کلی هم از کاریابی ها تماس داشتم و مصاحبه های حضوری اما به مصاحبه با شرکت نمیرسید. مونده بودم چرا؟ روزا پشت سر هم میگذشت و پس اندازم هم خرج میشد و نگرانی اومده بود سراغم و خلاصه وضعیت روحیم هم خراب. تا اینکه تو یکی از مصاجبه هایی که داشتم آقای میانسال با تجربه ای که سالها مشغول در کاریابی نکات ضعفم رو برام لیست کرد.
اشکال کار اینجا بود که بنده خبلی صریح دلیل ترک کردن کارم رو با صداقت تمام مطرح میکردم و میگفتم که با مدیر تیمم مشکل داشتم و این که امتیاز منفی خیلی خیلی بزرگی بود و البته معلومه که کسی حرفم رو باور نمیکرد که چجوری یه نفر کار پرمننت و دایم خودش رو به دلیل مشکل با مدیر تیمش از دست میده. پس طرف خیلی مشکلش بزرگ بوده و این یه خط قرمز بزرگ رو رزومم بود.
خوب بعدش روشم رو عوض کردم و دلایل منطقی دیگه واسه ترک کارم میاوردم و کارم به مصاحبه به شرکت رسید جوری که در یه هفته 3 تا آفر خوب گرفتن که اونی رو انتخاب کردم که یکی از دوستان معرفم به شرکتشون شده بود و خوب شرکت مشاور نرم افزار با کلی آدمای مثبت و خوب. بعد یه سال تصمیم گرفتم که کارم رو تغییر بدم به این دلیل که مدارک مایکروسافت برای این شرکت های مشاور در زمانی که میخوان افزایش حقوق بدن مهمه و من در حال حاضر شرایط وقت گذاشتن برای این مدارک رو ندارم و خلاصه اینبار ارسال رزومه رو شروع کرم و آروم آروم پیش رفتم و آفر رو که گرفتم از شرکت جدید خیلی صمیمانه نامه نوتیس پایان کارم در شرکت رو رد کردم و همه چی به خوبی و خوشی و با کلی خاطرات خوب پشت سر گذاشتم.
درس هایی که گرفتم این بود:
1. باید سیاست داشت تو محیط کار. لبخند زد و کار خود رو به خوبی انجام داد ولی سواری نداد.
2. هر تصمیمی برای تعویض کار باید در زمانی که کار فعلیت رو داری انجام شه چون هر وقفه مخصوصا طولانی ممکنه به ضررت تموم شه و این سوال رو برای کاریابی پیش بیاره که اگه تخصص خوبی دای چرا بین دو کارت وقفه افتاده.
خلاصه این بود تجربه کاری من و امیدوارم که براتون مفید باشه.

  نظرات ()
مطالب اخیر نوروز مبارک در رابطه با مهاجرت غیرقانونی ۱۳٩٢/۱/٢ فستیوال فیلم های ایرانی در سیدنی ۱۳٩۱/٦/٢٤ ۱۳٩۱/٤/٩ تجربه کارم در استرالیا تجدید پاسپورت، فرم اجازه خروج همسر و دیگر هیچ آنفلانزا در استرالیا ۱۳۸٧/٩/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من فروم مهاجرت به استرالیا ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب