کار و کاریابی در استرالیا

سلام دوستان

به دو صورت در استرالیا میشه کار پیدا کرد:

١- مستیم با شرکت وارد مذاکره بشید  

٢-از طریق کاریابی ها

حالت اول ایده آله ولی در صورتی امکانپذیره که شما آشنایی در شرکت داشته باشید و شرکت نیروی جدید مرتبط با توانایی های شما داشته باشه.

البته شرکت های بزرگ، گاهی برنامه های استخدامی دارند که معمولا ٢ تا ٣ ماه طول میکشه و شامل تست های مختلف و تشریفات خودشه و در هر مرحله گروهی فیلتر میشن باری مرخله بعد و بقیه کنار زده میشن.

برای مثال دوستی که مدرک فوق الکترونیک داشت از ایران، موفقیت آمیز جذب اریکسون شد.تشویق

در حالت دوم شما در یاستهای مطرح کاریابی استرالیا، مثل http://www.seek.com.au/ یا http://www.careerone.com.au/ و یا http://mycareer.com.au/ به دنبال کار میگردید و باید بگم که 95 درصد از کارها  در این سایت ها توسط کاریابی های مختلف درج شده.

لازم به ذکره که این سایتها فضا به کاریابی ها و در بعضی موارد به خود شرکت ها، اجاره میدن برای درج آگهی ها.

 پس در اکثر مواقع شما با کاریابی ها مواجهید یا همون Recruitment ها.

خوب معمولا Recruiter، مصاحبه اول رو یا شما انجام میدن و شما رو به کلاینتشون (همون کارفرما)، معرفی میکنن.

نر این مصاحبه، معمولا برخورد شما، اجتماعی بودن، علاقه مندی شما به کار، قابلیت انعطاف پذیری و فعالیت های تیمی و اسکیل ها و توانایی هاتون محک زده میشه.

بنابراین، باید به ترتیب زیر عمل کتید:

بعد جستجو و یافتن کار مربوطه، نکانی رو که معمولا به عنوان درخواست های کارفرما در آگهی استخدان ذکر میشه، در رزومه قوت ببخشید. برای مثال در آگهی ذکر شده که کسانی که فلان تخصص ها رو دارند و فلان قابلیت ها، در اولویت هستند، پس شما هم در کاور لتر و رزومه اون نکات رو با تاکید بیشتری ذکر کنید و روشون پافشاری کنید.

درست حدس زدید، باید بر حسب آگهی های مختلف، رزومه و کاور لترتون رو کاستومایز کنید.

در مصاحبه با لباس کاملا رسمی و رویی گشاده حاضر بشید و لبخند رو فراموش نکنید.

رزومه خود را با تاکید بر اسکیلهاتون برای اینترویور، مرور کنید و طوطی وار براش تکرار نکنید. (این رو در نظر داشته باشید که معمولا کاریابی ها دانشی در مورد رشته شما ندارند و کلمات کلیدی رشته شما و نیاز های کارفرماها رو با هم لینک میکنن، بنابراین بر نکات تخصصی رشتتون تاکید کنید.)

برای استرالیایی ها کالتر کار از خود تخصص در اکثر مواقع مهم تره. یعنی اطمینان از اینکه شما میتونید در تیم کار کنید و با فشارهای کار براحتی کنار بیایید و اینها.

وقتی از دید کاریابی اوکی بودید تازه رو کیس شما کار میکنه و به کارفرما معرفی میشید.

اما قبل از فیکس کردن هر جور قراری با کارفرما، اطلاعات شرکت در اختیارتون قرار میگیره و شما یابد قبل از مراجعه به شرکت، اطلاعات خوبی از کار شرکت و حوزه فعالیتش کسب کنید و در حین مصاحبه با اشاره به عملکرد اون شرکت، علاقه خودتون رو به فعالیت های اون شرکت نشون بدید که این خودش یه Poan مثبته.

برای اطلاعات بیشتر لینک های زیر رو مطالعه کنید :

http://www.seek.com.au/career-resources/get-your-dream-job/interview-success.ascx

http://www.jobera.com/

http://www.careers.usyd.edu.au/students/students/download.shtml

 

توجه :

سوالات مربرطه در لبنک زیر پاسخ داده میشود :

http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?t=33&postdays=0&postorder=asc&start=15

/ 5 نظر / 103 بازدید
مجتبی

سلام دوست عزیز از اطلاعات بسیار مفیدی که در اینجا برای همه مطرح می کنید به سهم خودم خیلی ممنونم. راستش چند وقتیه که برای مهاجرت دارم مطالعه می کنم. به خصوص مقایسه بین استرالیا و نیوزلند برام اهمیت زیادی داره. نمی دونم که در این خصوص چقدر می تونم از شما مشاوره بخوام و اینکه یه سری سوال دارم که اگه بشه از طریق ایمیل بپرسم، ممنون میشم.

ترنم

سلام مریم جان بازم ممنون از این اطلاعات جامع و زود زودی که در اختیارمون میگذاری خانومی دعوت شدی به یه بازی وبلاگی که عمو بهروز راه انداخته به اسم سرزمین مادری منتظرت هستیم [لبخند][گل]

شیراز مهاجر

از اطلاعات مفیدتان متشکرم لطفا بازهم بگویید

کیا

بیام میتونم کار پیدا کنم مرسی

بنیامین عراقی

kheilii mamnunam...man ham too rahe umadam be unjam... va vagean baram delgarm konnadeh va mofid bud harfhatun.... ageh mayel budin khoshhal misham too gmailam bahatun dar eretbat basham.... baz ham mamnunam