تجربه کارم در استرالیا

دوستان بد نیست که من تجربه کار اولم رو و اینکه چه راحت از دستش دادم و چه چیزایی یاد گرفتم از اون جریان و الان چقدر کمک کرد اون تجربه براتون بنویسم.
ماجرا از این قرار بود که بعد 3 هفته از ورودمون به سیدنی(سه سال پیش) کار اولم رو در یه شرکت که نرم افزار برای کردیت یونیون و موسسات اعتباری تهیه میکرد شروع کردم.برای کار اول عالی بود و آدمای گلی که کلی تو آشنا شدنم با فرهنگ استرالیایی کمکم کردن. اما بعد 6 ماه مدیر تیمم عوض شد و یه آدم عقده ای که کل شرکت باهاش یه جورایی مشکل داشتن و البته دلیل اینکه به خاطر رفتارای زشتش جوابش نکرده بودن این بود که آقا رو همراه با 2 نفر دیگه یعنی یه تیم رو با نرم افزارشون شرکت خریده بود و تا زمانی که دانش کار منتقل نمیشد به شرکت باید باهاش مدارا میکردن.
خلاصه من رفتار این آقا رو نمیتونستم تحمل کنم و علارقم همدلی های مدیرای بالاتر شرکت در یه حرکت بچه گانه استعفا دادم و دیگه نرفتم شرکت. اینکار رو دقیقا 5 ماه قبل از کریسمس کردم و بعدش هم برای استراجت رفتم ایران با این تصور که بیه بنده یه سال سابقه کار دارم و خوب دیگه مثل آب خوردن کار پیدا میکنم. از ایران که برگشتم ارسال رزومه ها شروع شد و کلی هم از کاریابی ها تماس داشتم و مصاحبه های حضوری اما به مصاحبه با شرکت نمیرسید. مونده بودم چرا؟ روزا پشت سر هم میگذشت و پس اندازم هم خرج میشد و نگرانی اومده بود سراغم و خلاصه وضعیت روحیم هم خراب. تا اینکه تو یکی از مصاجبه هایی که داشتم آقای میانسال با تجربه ای که سالها مشغول در کاریابی نکات ضعفم رو برام لیست کرد.
اشکال کار اینجا بود که بنده خبلی صریح دلیل ترک کردن کارم رو با صداقت تمام مطرح میکردم و میگفتم که با مدیر تیمم مشکل داشتم و این که امتیاز منفی خیلی خیلی بزرگی بود و البته معلومه که کسی حرفم رو باور نمیکرد که چجوری یه نفر کار پرمننت و دایم خودش رو به دلیل مشکل با مدیر تیمش از دست میده. پس طرف خیلی مشکلش بزرگ بوده و این یه خط قرمز بزرگ رو رزومم بود.
خوب بعدش روشم رو عوض کردم و دلایل منطقی دیگه واسه ترک کارم میاوردم و کارم به مصاحبه به شرکت رسید جوری که در یه هفته 3 تا آفر خوب گرفتن که اونی رو انتخاب کردم که یکی از دوستان معرفم به شرکتشون شده بود و خوب شرکت مشاور نرم افزار با کلی آدمای مثبت و خوب. بعد یه سال تصمیم گرفتم که کارم رو تغییر بدم به این دلیل که مدارک مایکروسافت برای این شرکت های مشاور در زمانی که میخوان افزایش حقوق بدن مهمه و من در حال حاضر شرایط وقت گذاشتن برای این مدارک رو ندارم و خلاصه اینبار ارسال رزومه رو شروع کرم و آروم آروم پیش رفتم و آفر رو که گرفتم از شرکت جدید خیلی صمیمانه نامه نوتیس پایان کارم در شرکت رو رد کردم و همه چی به خوبی و خوشی و با کلی خاطرات خوب پشت سر گذاشتم.
درس هایی که گرفتم این بود:
1. باید سیاست داشت تو محیط کار. لبخند زد و کار خود رو به خوبی انجام داد ولی سواری نداد.
2. هر تصمیمی برای تعویض کار باید در زمانی که کار فعلیت رو داری انجام شه چون هر وقفه مخصوصا طولانی ممکنه به ضررت تموم شه و این سوال رو برای کاریابی پیش بیاره که اگه تخصص خوبی دای چرا بین دو کارت وقفه افتاده.
خلاصه این بود تجربه کاری من و امیدوارم که براتون مفید باشه.

/ 9 نظر / 287 بازدید
یه هم وطن

چند تا از پستات رو خوندم پر از تجربه های مفید بود به خصوص برای امثال من که تو راه اومدنیم مرسی از تجربیاتت بازم می یام

سام

چه دوره کامبیوتری رو برا کار توصیه میکنید؟

بنیامین عراقی

mer30 az inkeh in matno gozashtin... harfatun dorosteh va man dar iran ham be in natijeh residam.. albateh man ham too rahe umadan hastam shayad too hamin 2-3mahe ayandeh ageh baratun magdure khoshal misham bahatun dar ertebat basham... mailamo gozashtam bazam mamnunam

آندره

سلام.راستش من هم الان با سوپروایزرم مشکل دارم.به Manager هام گزارش دادم.اونها هم یک جلسه گذاشتند و به سوپروایزرم یک جورایی تذکر دادند.من یک کار مهم دیگه هم کردم و صدای اون جلسه رو ضبط کردم تا اگه لازم شد به عنوان مدرک ارائه بدم. من البته برگشتم به سر کارم و باید این سوپروایزرم رو تحمل کنم چون چاره ای ندارم.حقیقت تلخ اینه که Manager ها میخوان کار انجام بشه و زیاد به این جور اختلافات ( که توی هر محیط کاری هست) اهمیت قایل نمیشن. من هم البته چیزایی یاد گرفتم از جمله اینکه این جور موارد رو سریع باید گزارش بدم و نباید وقت تلف کنم.چون اگه گزارش نکنی به احتمال خیلی زیاد وضعیت بدتر میشه. [خداحافظ]

رامین

با سلام .وبلاگ قشنگی دارید. خوشحال میشوم به وبلاگ من هم سری بزنید.

امیر

سلام ایرانی عزیز من قصد مهاجرت به سیدنی دارم و میخوام برام کمی از: 1.آب و هوا 2.نسبت قیمتها(خونه-خوراک-پوشاک و ...) 3.وضیت شهر(آسفالت خیابون ها-ترافیک و ...) و هر چیزی که دونستنش خالی از لطف نیست رو بهم بگی ممنون(دمت گرم) لطفا به ایمیلم بفرست amirrezamizbani@yahoo.com

مریم

آقای با نام مستعار محمد ممنون از دعای خیرت. از چیزای منفی دور باش و دعای بد نکن که به خودت برمیگرده.