تجربیاتی از دوستانی که اخیرا به استرالیا مهاجرت کرده اند

سلام دوستان
تو پستهای قبلی راجع به بدرقه دو زوج از دوستامون٬ نوشته بودم. زوج اول٬ بعد ۲ هفته زندگی در یکی از خونه های موقت (temp)٬ در منطقه خوبی خونه اجاره کردند و تقریبا جا به جا شدن.
و زوج دوم بعد از ۲ هفته٬ متاسفانه هنوز خونه پیدا نکردند. به نقل از اونها یه آشنا و یا حساب بانکی پر و پیمون برای یافتن خونه در زمان کوتاه تر٬ خیلی موثره.
مزیت خونه های موقت اینه که میشه با دردسر کمتری و سریع تر اونها رو اجاره کرد و تمام امکانات یه خونه رو داره و براحتی میتونید پخت و پز کنید و حتی این دوستامون اینترنت وایرلس هم گرفته بودن واسه خونه(هفته ای ۱۰ دلار)‌٬ که خیلی خیلی تو سرعتشون برای پیدا کردن خونه و راه انداختن کارهاشون٬ کمک کرد.
این زوج جدید که تو دو هفته ایران رو تر کردند٬ سفازش میکنن که :
قاشق و چنگال گرونه و اگه میخواهید از ایران بیارید. اما ظرف و ظروف٬ همه قیمته میشه پیدا کرد. میگن که اینجا قدم بخ قدم پر از جنسهای چینی که نسبت به ایران خیلی مرغوب ترن.
کفش زنونه خوشگل تو قیمت ۳۰ تا ۴ دلار پیدا نمیشه و بهتره کفش و مخصوصا از نوع رسمی رو از ایران بیارید حتما. چرم خیلی گرونه اونجا. کفش مردونه هم که جای خودش
کت و شلوار هم که ارزونترینش که مرغوب هم نیست٬ ۳۰۰ دلار.
بیشتر مردم لباسهای راحت میپوشن و اصلا در قید لباس نیستند.
سعی کنید زبانتون رو خیلی تقویت کنید.

/ 6 نظر / 61 بازدید
بنفشه

مرسی مریم جان از اطلاعات خوبت. میشه سوال کنی این خونه موقت را جه جوری میشه اجاره کرد؟وب سایتی چیزی داره؟

مریم

سلام بنفشه جان آره باید سر فرصت ازشون راجع به جرییات هم بپرسم.

آرش

زیاد این سفارشات رو مبنا قرار ندید برای تک تک سفارشات نوشته شده مثال نقض زیاده واقعا نمیشه با گذشت دو هفته به کسی سفارس کرد. امیدوارم ویزای شما هم زود تر بیاد

آتريسا

مرسي از اينكه اطلاعاتشون رو با ما هم شريك ميشي[گل]

مریم

آرش عزیز مرسی آتریسا جان خواهش میکنم

پيمان

ببخشيد چطور ميشه از ايران يكي از اين خونه هاي موقت را رزرو كرد ؟تا وقتي وارد استراليا شديم دردسر دنبال محل گشتن را نداشته باشيم ؟اگه ممكنه يه نفر راهنماييم كنه .