مهارت Reading

بچه ها تو این پست راجه به نحوه پاسخ گویی به اون دسته از سوالات Reading که شامل یکسری Header و Paragraph هست صحبت میکنیم. لطفا شما هم نظریات ارزشمندتون رو در اختیار بقیه قرار بدید.

این تیپ سوالها شامل یکسری هدینگ که با نمادهای یونانی شماره گذاری شده اند و یکسری پاراگراف که هر کدام با حروف a,b,c,... نامگذاری شده اند، می باشند.معمولا تعداد هدینگ ها دو برابر و یا بیشتر از تعداد پاراگرافهاست.  در سوالات نام هریک از پاراگرافها مشخص شده که شما باید هدینگ مرتبط با آن را بعنوان پاسخ از لیست هدینگهای موجود انتخاب نمایید.
در پاسخگویی به این سوالات نکات زیر را رعایت فرمایید.

  1.  ابتدا هدینگها را به سرعت اسکن نمایید.
  2. سپس پاراگرافها را به ترتیبی که در سوالات خواسته شده، به دقت بخوانید. البته معمولا با خواندن یکی دو جمله اول یا آخر پاراگراف به مفهوم و نتیجه آن پاراگراف میتوان دسترسی یافت. بعد از درک مفهوم آن پاراگراف به سراغ هدینگ ها بروید. و در نظر داشته باشید که ممکن است 2 تا هدینگ دقیقا مرتبط با پاراگراف شما باشند. اما شما باید هدینگی را که کلی تر است در نظر بگیرید نه هدینگی که به جزئی از پاراگراف اشاره دارد.
  3. بعد یافتن هدینگ کلی یا پاسخ سوال، کنار آن و هدینگی که به جزئیات پاراگراف اشاره کرده، علامت بزنید و بدین ترتیب برای سوالات بعد، هدینگ هایی را که علامت خوردهاند، از لیست پاسخها حذف نمایید.
  4. بعد از اتمام یک بازنگری کلی داشته باشید.

موفق باشید.
دوباره میگم : اگه نظر ارزشمندی دارید، در اختیار دوستان قرار بدید.

/ 32 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مريم

آره برای ۲۲ ارديبهشت. و بعد رزرو تلفنی خودشون يه روز و ساعت رو برای فاينال کردن امتحان مشخص ميکنند.

هانيه

به دختر خوب: فکر کنم اولين تاريخ می (۱۱ می) راستش درست يادم نيست. ولی روز ثبت نام يعنی ۳ بهمن دقيق يادمه بسکه با منشی چونه زدم که نميشه ديرتر بيام برای ثبت نام . اخه من ۱۲ اسفند وزارت علوم امتحان دارم ولی ممکنه نمره نيارم . ميخواستم يه جوری تنظيم کنم که تاريخ ثبت نام بعد از ۱۲ اسفند باشه که نشد. البته گفت اگه بخواهيد امتحان رو کنسل کنيد يه مبلغی از هزينه ثبت نام رو کم ميکنيم و بقيه اش رو برميگردونيم. بالاخره تو اين شير توشير اخير برای ثبت نام از هيچی بهتره... درضمن شما مگه همون دختر خوبی نیستید که گفتید امتحانمو خوب دادم . چرا دوباره ثبت نام کرديد؟

دخترخوب

به هانيه: آره عزيزم من کارنامه ام رو هم ارسال کردم و الان میخوام آکادمیک امتحان بدم که اگه موقعیت پیش اومد برای دانشگاه استفاده کنم و درضمن برای من تنبل خانوم یه بهونه ای هست برای زبان خوندن

هانيه

به دختر خوب: دست راست شما زير سره بنده خانومی من اولین تستی که برای ریدینگ زدم نمره حدود ۶.۵ میگرفتم و الان بعد از یکماه تمرین نمره ام حدود ۵.۵ شده. (باور کن جدی میگم) حالا نمیدونم باید چکار کنم ... شاید بهتر باشه یه یکماهی درس نخونم شاید وضع بهتر شه ايشالاه که موفق باشی

فرناز

مرسی بچه ها ما هم ۲۲ ارديبهشت امير کبير ثبت نام کرديم. يه سوال ديگه:امتياز بيشتر از ۱۲۰باعث زود تر پيش رفتن پرونده هم می شود؟

زری

لطفا جايی که برای آيلتس ثبت نام کردی با ذکر آدزس و شماره تلفن برايم ايميل بزنيد باتشکر فراوان از شما

مريم

بچه ها سلام يکی از دوستان به نام آذرنگ از استراليا مطلبی راجع به نحوه ژاسخگويی سوالات True,False,NotGivenبرام ميل زدند که جالبه و براتون ميذارم. اگر در یک جمله از قیدهایی با احتمال استفاده شده باشه مثل (may,Can,...) به احتمال ۹۰٪ True میباشد و اگر وقت کم داشتید True بزنید وگرنه میتوانید سریعا آنرا با این دید در متن چک کنید. برعکس اگر در جمله از قیدهایی با محدودیت مثل(definite, absolute, must,..) اون جمله با همون احتمال False است. این رو حسابی چک کنید تا سرعت و اعتماد به نفستون در امتحان بالا بره.

هانيه

به فرناز: در صورتيکه رشته تحصيلی شما جزو رشته هایMODL باشه رونده سریعتر بررسی میشه.

مريم

به هانيه البته عزيزم اين سرعت در بررسی ميگن که حدود ۳ تا ۴ هفته است نه بيشتر

Azarang

Vaghti dar emtehan ba paragraph matching movajeh shodi please please just leave it. In tip soala roo bayad akhare matn zad chera? Choon avalesh shoma didi nesbat be matn nadarid va az hame mohem tar az soala tartib nadaran leza shoma bayad chandin bar be matn moraje konid pas aval berid masalan soalaye T, F, NG ya multiple choice ya .. ra bezanid akharesh ke be matn tasolot darid va midonid ki kojast kheyli rahat tar va ba sorate kheyli bishtari in soala ro mizaanid.