حساب بانکی در استرالیا

سلام بچه ها01.gif

امروز میخواهم راجع به یکی از کارهایی که باید حتما قبل از ورود و یا در چند هفته اول ورود به استرالیا انجام بدیم صحبت کنم. اول، متن زیر رو که از یکی از سایتهای اطلاع رسانی استرالیا به امانت برداشته شده بخونید تا به بقیه بحث بپردازیم.

توصیه میشود در ظرف شش هفته پس از ورودتان به استرالیا حساب بانکی بازکنید زیرادر طی این مدت معمولا برای تعیین هویت جهت بازکردن حساب در بانک ، پاسپورت کافی است .ولی بعداز شش هفته برای افتتاح حساب به برگ شناسائی اضافی احتیاج خواهید داشت و ممکن است بعلت نداشتن مدارک دچار مشکل شوید. برای اینکه مشمول نرخ بالای مالیات بربهره بانکی نشوید، سریعاً شماره پرونده مالیاتی خود رابه همراه مدارک دیگر به بانک ارائه دهید.
برای افتتاح حساب در استرالیا نیاز به یک کد مالیاتی دارید که می توانید آن را از ادراه محلی مالیات استرالیا تهیه کنید در این کشور چهاربانک ملی اصلی و بسیاری بانک های محلی دولتی و منطقه ای فعال هستند و همه آنها برای جذب مشتریانی از بین مهاجران مشتاقند . باید اطمینان حاصل کنید که بانک عضو انجمن بانک داران استرالیا ABA و تابع قوانین شیوه بانک داری است. سیستم بانکی الکترونیکی ،برای اکثر معاملات مورد استفاده قرار میگیرد و استفاده از سیستم بانکی تلفنی نیز رو به افزایش است .

حالا ادامه حث :

همانطور که میدونید همه ما باید با یه سرمایه اولیه وارد استرالیا بشیم. عده ای از دوستان مقیم در استرالیا توصیه میکنند که حداقل هزینه ۶ ماه زندگی در استرالیا رو همراه داشته باشیم. حالا هر کدوم از ما یه حساب کتابی میکنیم و این هزینه رو فراهم میکنیم. اما یه مساله ای وجود دارد و اون هم حمل این هزینست. همانطور که میدونید به همراه داشتن این همه پول در سفر به جایی که اولین باره که واردش میشیم، البته فرقی نمیکنه ۱۰۰ بار هم آدم به جایی سفر کنه، خیلی خطرناکه. بنابراین امن تر اینه که یه حساب بانکی معتبر داشته باشیم و ترجیحا بهتره این حساب در استرالیا افتتاح بشه که این پول رو به اونجا واریز کرد و با خیال راحت سفر کرد و بعد اعتبار گرفت برای کارهای بعدی اونجا.

یکی از بانکهای معتبر اونجا ANZ است. ممکنه خیلی از شما اسمش رو شنیده باشید. خوبیه این بانک اینه که شما میتونید از همین جا حساب باز کنید. اما حساب بلوکه میمونه تا زمان ورودتون به استرالیا و بعد ورود در شش هفته اول با ارائه پاسپورت و بلیط،‌حساب شما از حالت بلوکه خارج میشه و میتونید از پولتون استفاده کنید. حالا ANZ یکی از این بانکهای معتبره که میتونید به سایتش مراجعه کنید و فرم مربوط به افتتاح حساب و اطلاعات تکمیلی رو دریافت کنید.

راستی اگه کسی اطلاعات بیشتری راجع به بانکهای اونجا و افتتاح حساب از راه دور داره،‌لطف کنه بگه. دوستان خطر حمل پول در مسافرت رو جدی بگیرید.

لینک بانک ANZ :

http://www.anz.com/

بچه ها درها همینطور دارند بسته میشند. به لینکهای زیر سر بزنید. ANZ ایران رو داره تحریم میکنه. هم اخبار فارسی رو براتون گذاشتم و هم انگلیسیش رو.

http://www.refahnews.com/detail.asp?id=3918

http://www.theage.com.au/news/Business/ANZ-cuts-business-to-Sudan-Cuba-Iran/2007/02/01/1169919465805.html

/ 7 نظر / 40 بازدید
مهاجر

سلام ممنون از اينکه دائم به ما سر ميزنی از خبرتم ممنون البته من ديروز از طريق ANZبه ايران پول حواله کردم.در رابطه با افتتاح حساب فقط پاسپورت و ويزا کافيست و نيازی به تکس فايل نامبر نداريد .موفق باشيد

مهاجر

در مورد انتقال پولم هر کس خواست با من تماس بگيره راهنمايش کنم

رضا

anz با خارج راحتتر كار ميكنه. مثلا واسه پول فرستادن از/به ايران. اما انجا common wealth bank of australia و westpac بهتر از Anz هستند. اينجا كه اومدين ميتونين توي همش يه حساب باز كنين. هر كدوم يه حسنايي داره.

پر

مريم عزيز مرسی از اطلاعاتی که مينويسی.... راستی اين حساب چه مدت ميتونه بلوکه بمونه؟... اگر حسابهای مختلف در بانکهای مختلف باز کنیم...هزينه بالايی داره؟....شنيدم اونجا برخلاف ايران برای اينجور امکانات شارژ هم ميکنند

آذرنگ

سلام دقيقاً درست نوشتيد. در واقع امتيازی است و بعده 6 هفته شما علاوه بر پاسپورت به مدرک اضافی ديگر هم نياز داريد مثلاً من يه حسابم رو به کمکه تصديق (البته از نوع استراليایي)باز کردم. در مورد کد مالياتی هم خيلی راحته به سايت اون رفته و در خواست نمایيد برلتون به ادرستون در استراليا پست ميشه .(TFN که همون Tax File Numbre)

نيکی

اگه همچنان آماده برای باز کردن يک فروم هستيد خوشحال ميشيم که کمکمون کنيد . البته اينو بگم که ما هيچ سررشته ای نداريم ها و همه زحماتش به گردن شما می افته .

مريم

باشه نیکی اما باید بگید که دقیقا چی میخواهید.