زمینه سازی برای کار در استرالیا

دوستان عزیز، همانطور که همگی میدونید استرالیا یک کشور مهاجر پذیره که از همه جای دنیا نیروهایی برای رشد صنعتش جذب میکنه. این نیروها در دسته بندی های مختلف پزشکی، پرستاری، مهندسی، فنی و غیره متخصص هستند. و تک تک ما، با هر ویزایی که بریم در یکی از دسته بندی های بالا قرار داشته و قصد یافتن کار مناسب در این کشور را داریم(البته به غیر از یکسری که با ویزای سرمایه داری میروند و البته اونها هم به نوعی کسب و کار خودشون رو دارند)
نکته مهم یافتن کار مناسبه. دوستانی که تجربه زندگی و کار در استرالیا رو دارند بر این نکته تاکید دارند که رقبای ما در اونجا متخصصانی از اروپا، حتی در بعضی موارد آمریکا و دیگر کشورهایی هستند که از لحاظ سیستم آموزشی و دسترسی به تکنولوژی از ما چند سر و گردن بالاتر هستند، بنابراین ما مخصوصا بچه هایی که در رشته های مهندسی، اقدام به مهاجرت نموده ایم، برای یافتن کار مرتبط، باید خیلی خیلی آماده باشیم.

این آمادگی شامل تهیه رزومه های بسیار قوی طبق الگوهای به روز رزومه نویسی دنیا، در حد امکان گذراندن دوره های مرتبط تکمیلی با رشته تحصیلی میباشد. تا جایی که امکان داره باید این دوره ها در موسسات معتبر سپری بشه و با وجود اینکه صد در صد تضمینی در جهت یافتن کار نیست اما دید کارفرما روو به ما مثبت تر میکنه.

بچه هایی که در رشته های پزشکی و پرستاری تحصیل میکنند، تا اونجایی که من اطلاع دارم، بعد از گذروندن دوره های مرتبط، میتونند مشغول کار بشند.

دوستانی که مدارک فنی حرفه ای دارند، از بقیه راحت ترند. چون استرالیا شدیدا از کارهای فنی این روزها استقبال میکنه
.
دوستانی که در رشته های مرتبط با کامپیوتر و آی تی تحصیل کردید با در دست داشتن مدارک مایکروسافت، سیسکو و دیگر مدارک بین المللی(البته در کنار رزومه عالی و مهارت) و یا گذراندن دوره هایی در موسسات و آموزشگاههایی که نماینده کالج ها یا دانشگاههای استرالیا و یا انگلیس هستند، شانس بیشتری رو برای یافتن کار مرتبط رقم میزنند.
در ایران، خوشبختانه مجتمع فنی تهران و چند تا موسسه دیگه، نمایندگی Cavendish و رو TAFE دارا هستند. که یه پرس و جو ازشون ضرر نداره. من اینجا یک لینک مرتبط میذارم. شما هم اگه موسساتی رو میشناسید که ازشون راضی بودید و مشخصه های بالا رو هم داشتند، ممنون میشم که اطلاع بدید
موسسه آموزشی سماتک
مجتمع فنی تهران

با آرزوی موفقیت برای تک تک دوستان

/ 8 نظر / 20 بازدید
مهسا

خسته نباشي ،همين قضيه است كه ما رو ۲ سال كه علاف خودش كرده وهنوز حتي نتونستيم به خاطرش براي مهاجرت اقدام كنيم ،ما زمين شناسيم ونميدونيم اصلا معيار ارزيابي و... اونجا چيه وچون كار نسبتا مناسبي اينجا داريم ميترسيم بريم اونجا وظرفشور بشيم

مریم

به مهسا حسابی احتیاط کنیم

مریم

به مهسا میفهمم. آدم باید قبل مهاجرت که یه اقدام خیلی بزرگ ه، مخصوصا برای ما که خمیرمون تو ایران داره خشک میشه، حسابی محتاط باشیم

پر

مريم عزيز... وبلاگم رو ببين لطفا

دختر خوب

مرسی مریم جون خودت تا حالا در این مورد اقدامی کردی؟

مريم

سلام عزیزم من هم نزدیک به ۲ ساله که روی کلاسهای تکمیلی رشته خودم سرمایه گذاری کردم.

الهام

سلام مريم جان .خوبی ؟ در چه حالی؟

رضا

دوستان نمونه سوالات ايلس. www.aapress.com.au