نکاتی در باب اضافه بار پرواز امارات به سیدنی و فریت

دیشب یکی دیگه از دوستای گلمون رو راهی کردیم. آیدا همسر ایلیا با فاصله ۲ هفته تاخیر راهی سیدنی شد با پرواز امارات با توقف در دبی - بانکوک - سیدنی.
شرکت هواپیمایی امارات میزان بار همراه هر مسافر رو ۲۰ کیلو اعلام میکنه. ولی تا ۳۰ کیلو هم ایراد نمیگیره(ایلیا هم وزن چمدونش ۳۰ کیلو بود) و اضافه بار تعلق نمیگیره.
اما دیشب وزن بار آیدا ۳۶ کیلو بود و مسئول تحویل بار امارات گفت که باید هر چمدون یا بسته حداکثر ۳۰ کیاو باشه و باقی بار و اساس ها (حدود ۶ کیلو)٬ باید به چمدون و یا ساک دیگه ای منتقل میشد و علاوه بر اون اضافه بار هم داده میشد برای این ۶ کیلو.
حواستون خیلی جمع باشه که اضافه بار هر کیلو بار حدود ۱۴ هزار تومان بود و بنابراین عاقلانه است که بارهای غیر ضروری رو فریت کرد.
فریت بار :
فریت بار با در دست داشتن بلیط پرواز امکانپذیره. شما میتونید به دو صورت کار فریت رو انجام بدید:
۱- یا شرکتهای مربوطه تماس بگیرید و اونها خودشون به منزل شما مراجعه میکنن و بسته بندی رو انجام میدن و حمل بار به فرودگاه و امور گمرگی و تحویل بار رو انجام میدن و جدا از هزیته های فریت و گمرک یه حق الزحمه چشم گیری دریافت میکنن.
۲-خودتون بارتون رو بسته بندی و در جعبه های ۵ لایه که باید از مرکز کارتون و جعبه که در میدون اعدام هست٬ تهیه و با وانت به فرودگاه حمل کتید و کارهای گمرکی و تحویلش رو که ۱ تا ۲ ساعت طول میکشه٬ انجام بدید. البته قابل به ذکره که در خود فرودگاه و قسمت تحویل بار هم٬ بسته بندی انجام میشه. 

/ 5 نظر / 267 بازدید
پر

مرسی مریم جون ... من همیشه فکر میکردم که 20 کیلو خیلی کم هست ... همه پروازها این 30 کیلو رو قبول میکنن؟ یا فقط عمارات؟ برای دوستان زندگی خوبی رو آرزو میکنم و برای خودت ارزو میکنم که انتظارت زود تموم بشه و بری پیش دوستات[ماچ]

مریم

مرسی پر عزیز ممنون.

س.پ

سلام دوست عزیز... من هم در خال مهاجرت هستم و منتظر ظهور حضرت کیس آفیسر. البته الان هم بیرون از ایران هستم. به وبلاگ من هم سر بزن. ضمنا" در فروم مایگرنت هلپ هم با آیدی Zartosht عضو هستم. مخلص

آتريسا

چه خوب بازم 30 كيلو بهتر از 20 كيلو هست[لبخند] مريم جون يه كمي از صحبتهاي اوني كه رفته بنويس ببينيم چه خبره[شوخی] راستي مقصد اين فريتها يعني در اصل تحويلشون توي فرودگاه هست يا ميشه آدرسي داد كه به اونجا بفرستن؟

مهسا

با سلام من و همسرم قصد مهاجرت به استرالیا را داریم و در جستجوی شخصی هستیم که به استرالیا مهاجرت کرده تا بتوانیم اطلاعاتی در رابطه با مسایل و مشکلات اونجا بدست بیاوریم. ممنون از کمک شما